Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elhunyt a féltestvérem....

Elhunyt a féltestvérem. édesapámnak vagy a testvérem fiának kell állni a temetési költségeket?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nem tartottuk a testvéremmel a kapcsolatot,ezáltal annyira nem vagyok magam alatt mint édesapám.így én fogom intézni a temetést,ha egyáltalán apukámat terheli a temetési költség.az elhunyt testvérem fia egyébként nagykorú és ha jól tudom munkanélküli.érdeklődök hogy tud e valaki segíteni ebben a kérdésben?és az is érdekelne hogy hogyan kell egy temetést intézni? mert eddig nem kellett ilyesmit intéznem.köszönöm!
2014. máj. 12. 23:39
 1/4 anonim válasza:

Hogyhogy kit terhel? Arra gondolsz, hogy hátha jogi úton kényszeríthető a 18-20 éves srác, akinek még munkája sincs?? Miért, apukád nem akarja állni? Az unokájára lőcsölné?

Ha van örökség az alhunyt után, gondolom, az örökösnek kell. Az örökségből talán futja. Hogy ki örököl, ha gyerek is és szülő is van, nem tudom. Talán mindkettő, ezt érdemes külön kérdésben kiírni.

2014. máj. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem akar apám kibújni a költségek alól,csak kiváncsi vagyok mire számítsunk,mert apám nyugdíja még a csekkekre se elég.és valahonnan elő kell teremteni azt a pénzt amit valószínűleg nekem kell megoldani.
2014. máj. 13. 00:18
 3/4 anonim válasza:
Az elhunyt hátrahagyott értékeiből, pénzéből kellene megoldani.
2014. máj. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy se én se az apám nem tartottuk a bátyámmal a kapcsolatot és nem tudjuk milyen anyagi helyzetben volt,és az ország másik felében lakott,úgyhogy nem nagyon tudunk utána nézni a dolgoknak.
2014. máj. 13. 08:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!