Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyar állampolgár vagyok....

Love777 kérdése:

Magyar állampolgár vagyok. Külföldön lehetne-e nevet változtatnom?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 13:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak akkor, ha annak az országnak az állampolgára leszel. De annak komoly feltételei vannak mindenhol.
2014. máj. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mivel a kulfoldi anyakonyvi nyilvantartasban nem szerepelsz, nem. ha esetleg hazassagkotes miatt valtozna a neved, a hazassagi anyakonyvi kivonattal (pontosabban annak hiteles forditasaval) tudod megvaltoztatni, de azt is csak itthon.
2014. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha megkéred az állampolgárságot, egyben azt is meg kell indokolnod, hogy miért akasz - akár csak egy betűt is- változtatni a neveden.

Ha magyar állampolgárként élsz kint, és hamis nevet adsz meg, az sok esetben csalásnak számít, és mint ilyen többé-kevésbé büntetendő is.

2014. máj. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"ha esetleg hazassagkotes miatt valtozna a neved, a hazassagi anyakonyvi kivonattal (pontosabban annak hiteles forditasaval) tudod megvaltoztatni, de azt is csak itthon."


Nem tudom, melyik országról beszélsz!

Én európai országban mentem férjhez, csak meg kellett kérni a magyar születési anyakönyvi kivonatomat, amit aztán itt fordított le hivatalos fordító. Ehhez nem kellett Magyarországra utazni, szó nélkül összeeskettek minket.

2014. máj. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!