Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ausztriában dolgozom és...

Ausztriában dolgozom és szeretnék hazahozni két üveg whiskeyt, viszont kint nincs rajtuk zárjegy. Tehát hazautazásom folyamán egy közúti ellenörzésen ezért megbüntethetnének?

Figyelt kérdés
Hallottam olyanokat, hogy még az autómat is lefoglalhatják, csak nem tudom ennek mi a valóság alapja?
2014. máj. 18. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:
En belgiumbol jottem 5 sorrel es 2 borral. Semmi nem volt rajtum, es semmi gond nem volt. De azert az megiscsak az eu-n belul volt.
2014. máj. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ausztria is még azért az eu-n belül van :)

nekem itt a problémám az-az, hogy magyarországon a szeszes italok egy része zárjegyes.

2014. máj. 18. 23:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Félreolvastam, Ausztráliát értettem. Azonban többet nem tudok erről nyilatkozni ez ügyben.
2014. máj. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
2 üveggel még nem hinném hogy nagyon foglalkoznak, hiszen saját fogyasztásra "alkalmas mennyiség". De ha 2 kartont hoznál be, akkor már lehet necces.
2014. máj. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Phoney ***** válasza:
Egyes tagállamokban nem a kupakon van a „zárjegy”, hanem pl. a hátsó címkén. Ha nem feketén vetted, akkor valahol kéne lennie rajta. Két üveggel szabadon behozhatod, ha legális kereskedelemben vetted. (Mondjuk amit 'németből rendelek online, azon nem szokott lenni, de végülis mindegy.)
2014. máj. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy ezen hol lehet, de a biztonság kedvéért megtartom a blokját is.
2014. máj. 21. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!