Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy helyes? Megtámadr vagy...

Hogy helyes? Megtámadr vagy megtámadott?

Figyelt kérdés

2014. máj. 19. 12:30
 1/6 anonim válasza:
szerintem a megtámadt... de lehet én tudom rosszul!
2014. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Mi az a megtámadr?
2014. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megtámadt és megtámadott között jelentésbeli különbség van. Önmagában mindkettő helyes.

Egy rossz arcú férfi az este megtámadt egy nőt az utcán. A megtámadott személy azonban elfutott, s így könnyebb sérülésekkel megúszta az incidenst.

2014. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi... és bocsi , félreírtam :)
2014. máj. 19. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:

"Egy rossz arcú férfi az este megtámadt egy nőt az utcán"

Itt is helyes a megtámadott.

Mindkettő helyes, a "megtámadott" szebben hangzik és könnyebb kiejteni.

2014. máj. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
73%

Ha ezt a szót a "meg" igekötő nélkül használjuk, tényleg mindkét forma helyes, csak talán nem ugyanazt jelenti. Pl. "Támadt egy gondolatom", de "A mérkőzés alatt a a magyar csapat támadott többet" (Nem mintha ez igaz lenne, de példamondatnak elmegy...:D)

Lehet, hogy tévedek, de a "megtámadott" forma ebben az esetben kifejezőbb, mint a "megtámadt", amelyben a két szóvégi (különböző) mássalhangzót kicsit magyartalannak, erőltetettnem érzem.

Ettől függetlenül, nem hiszem, hogy helytelen lenne, és lehet, hogy egyes vidékeken inkább így használják.

2014. máj. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!