Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki jár egyetemre, tapasztalta...

Egzaktpista2 kérdése:

Aki jár egyetemre, tapasztalta már azt, hogy az adott szakhoz képest rengeteg olyan tárgy van, ami totál felesleges?

Figyelt kérdés

2014. máj. 22. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nyóc átalánost végztem semi ijesmi. Batárom monta aztat Józsi hogyneki a egyetemen sokat ke tanúlni, mer órvos lesz.
2014. máj. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
igen. a 80%-át a saját szakomon tanultaknak biztos nem fogom soha használni. minek kell orvosin staisztika??
2014. máj. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző! A biostatnak tényleg semmi értelme nem volt úgy ahogy tanították. Viszont a klinikai TDK-k sokszor statisztikák gyártásából, elemzéséből állnak, úgyhogy sajnos elő fog még jönni az a borzalom. Ráadásul, a normáltartományok is ugye statisztikus adatok. De én sem így tanítanám, az biztos. Mert semmi értelme nem volt ennek.

Kérdező! Igen, én is ezt érzem. Nem is a tárgyakkal van a baj, mert olyanok, amiket fogunk használni, de a tárgyakon belül leadott anyagon lehetne változtatni, mert ott sok a feleslegesen lesdott információ, ami csak az idődet veszi el olyan tamanyagtól, amit tényleg jól kéne tudni.

2014. máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg főleg az a baj, hogy az elméletben sok olyan baromság van, amit soha nem fogunk használni. Sok szakon keveset mennek rá a gyakorlatra. Pannon Mérnök infón kiszámoltam, hogy kb. az össz. kreditek 20%-a a hasznos
2014. máj. 22. 13:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, én művészeti karra jártam, de 11 olyan targyunk volt, aminek semmi köze nem volt a szakhoz, viszont kötelező volt, és gyakran ütközött olyan szabadon választható tárgyakkal, amik meg szakmaiak voltak. Például minek négy félév jogi alapismeretek? Színelméletet meg nem tudtam felvenni, festő szakirány.
2022. jún. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!