Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Alternativ fütés mód. Elektrom...

Alternativ fütés mód. Elektromos fütés?

Figyelt kérdés

Mi egy 2 szintes családi házban lakunk ami kb 100 nm alapterületü és amerikai faház szerkezetü. Jelenleg fa tüzelés móddal egy huzatszabályzós vegyes tüzelési kazánt használunk. A fütések alkalmával igyekezten lehetöleg minnél pontosabban meghatározni milyen és mennyi fütésre van szükségünk. Természetesen a lehetöleg minnél olcsobb fütés miatt. Kipróbáltam a fabriketteket, néhány szén tipúst és fát. Nekünk a lakásban kb 20-22 fok hömérséklet böven elég. A kazán belsö vizhömérséklete ugy van szabályozva 60 fokon lezár a huzatszabályzó és kb 40 fok körül kinyit. A keringetö szivattyú a leglassabb fokozaton van. A kazánon van füst kivezetésnél is egy pillangó szelep szerüség, amivel még lasithatóbb az égés.Ha napi 24 órát számitok mint fütési idöt, ez a 60 fok nagyon sok. Ez ugy szok történni, mondjuk van 15 fok a lakásban. Begyujtok,kb 10 perc múlva elindul a keringetés. A kazánból a meleg viz kb 10 perc alatt fordul meg. Namost ugyebár ha minnél gyorsabban kering a viz,annál gyorsabban tér vissza a hideg viz a kazánba. Ez azt eredményezi,hogy hamarabb kihül a kazán és gyorsabban elfogy a berakott mennyiség. Ha viszont leglasabb sebeséggel kering, ugyan lasabban füti fel a lakást de ez azt eredményezi hogy igy ég, pontosabban, izzik a leghoszabb ideig amit beraktam tüzelő anyagot. Igy kb 6 óránként lehetene ujra begyujtani. Csakhogy a lakásban már ennyi idö alatt van kb 25 fok. A problémám az,hogy nekem elég lenne a kazánban 40 fokos viz. Hiszen ha felfüti a teljes fütö viz mennyiséget utána már csak annyi hö kell ami szinten tartja a fütés vizet. Ha lejjebb veszem a viz höfokot az két problémát is felvet.

Egyik az hogy nem tökéletes az égés, nagyon hamar elkoromosodik a kémény és a kazán, és maga az égés megáll.

Annyira lassan nyitna újra a huzat szabályzó hogy annyi idö alatt elalszik a tüz és nem gyullad ujra. Megsaccolva a kazán térfogatát kb 80-100 liter. Ennyi liter vizet kéne folyamatosan kb 40 fokon tartanom,lehetöleg napi 24 órában. De lehet hogy elég lenne még a 30 fokos viz is.

Mert ha nem hagyom kihülni, például mert éjszaka nem kelek fel újra begyujtani, meg dolgozni is járunk ez esetben elég lenne.

és ezen kezdtem el töprengeni hogyan, milyen módón tudnák én kb 100 liter vizet 40 fokon tartani. A keringés során, folyamatos hömérséklet tartás esetén, kb 10-15 fok a höveszteség. Értem ez alatt hogy ha már felvan fütve a lakás és a teljes fütö viz mennyiség a kazánból ki induló 40 fokos viz mire vissza tér a kazánba kb 30 fokos.

És akkor jöjjenek a számolgatások. 1db 1x1x1 -es kaloda fa ára kb 25.000 ft. Napi 1 begyujtás, munka napokon, mellett ez a fa mennyiség nagyon szükösen de éppen hogy csak elég. Ez kb 6 mázsa fa. Ha kicsit hidegebb van egy biztonságosabb felkészüléshez, kb másfél kaloda fa kell,ami kb 10 mázsa. Szénnal kombinálva a fa kb ugyanaz az eredmény. Elhanyagolható a külömbség. Vagyis egy havi fütés kb 30.000 ft mindent beleszámitva.Amit nagyon soknak tartok. Mondjuk egy 20.000 ft-os havi fütéssel már meglennék elégedve. A gáz fütés is megoldható lenne de árban semmiképpen sem jön ki kevesebben.

És elkezdtem töprengeni azon hogyan,miképpen tudnám ezt a kb 100 liter vizet 40 fokon tartani napi 24 órában. És arra jutottam, mindenképpen az elektromos áram lenne a megoldás. Ezzel tudnám nagyon pontosan szabályozni a höfokot. ráadásul kényelmesebb is. Nézegettem elektromos kazánokat. Böven 200.000 ft felett van az áruk, a fogyasztásuk pedig a legkisebb is 6 kw-os. Aztán eszembe jutott vannak viz melegitö villany bojlerek is. Ilyenből már lehet vásárolni 30.000 ft körül is és a fogyasztásuk van ami 1 kwh/24 ez egy 100 literes bojler. de ez fürdö szobai.

Ehhez szeretnék véleményt esetleg tapasztalatból leirtakat kérni. Bizonyára van akinek ilyen boilere van a fürdöszobában és már kiszámolta neki mennyibe kerül havonta. Egyáltalában, megoldható lenne mondjuk egy ilyen fürdö szobai bojler bekötése a fütés rendszerbe,mondjuk a kazán helyére ?


2014. máj. 25. 09:00
 1/1 anonim ***** válasza:
Villany fűtés a legdrágább!! Kb kétszer annyi mint az ugyancsak drága gáz.
2014. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!