Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány kaptár (méhcsalád)...

Hány kaptár (méhcsalád) tartható egy ingatlan telken?

Figyelt kérdés

2014. máj. 28. 17:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Amennyi elfér,csak ahol van a telek az ne legyen város mert azt tiltja a jogszabály.
2014. máj. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
KÖszönöm:)
2014. máj. 28. 19:44
 3/7 szabóméhészet ***** válasza:

Nagy tévedés,semmilyen jogszabály nem tiltja hogy városokban méhészetek legyenek.Voltak próbálkozások egyes települések részéről hogy megtiltsák a méhészkedést de ezt az AB elmeszelte.

Irányadó az 1969.évi MéM rendelet.


-szomszéd telektől 4méter

-közút vizvezető árkától 10méter


Szakmai szemmel nézve annyi méhcsalád tartható,amennyi az 5km-es röpkörzetből be tudja gyűjteni élelmét.

Tehát hiába férne el a telkemen 200 kaptár méh,ha annyira szegényes a méhlegelő,kevés a virág,hogy a méhek nem találnak elegendő élelmet,sőt etetnem kell őket hogy éhen ne pusztuljanak.

Egy átlagos 1000nm-es telken 20-40 család elfér,marad hely a szomszédok felé sövény,tujasor kialakitására(hogy magasan repüljenek),van hely elegendő gyümölcsfának(hogy a nyári tűző Nap elől védve legyenek) illetve megoldható a legoptimálisabb déli kirepülési irány is.

2014. máj. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2. válaszoló én köszönöm a tájékoztatást de nekem egy méz boltba mondták ezt mivel én is szerettem volna méhecskéket a kertbe és mondták,hogy a belvárosba nem lehet méhet tartani ezért azt hittem,hogy a városba egyáltalán nem lehet de akkor ez nem így van. De még egyszer írom,hogy én úgy tudtam.
2014. máj. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :))
2014. jún. 5. 20:55
 6/7 szabóméhészet ***** válasza:

Az 1969.évi MéM rendeletben van egy paragrafus mely megtiltja tömbházak(pl panel laktótelep) területén méhészet létesitését.

Ha a belvároson emeletes,tömbházas környezetet értünk,akkor igy már érthetőbb a dolog.

De pl Budapest esetében Zugló,Kispest,stb kerületek kertesházas övezeteiben semmi akadálya a méhészkedésnek,ha a telekhatártól való 4m-es távolság be van tartva.

2014. jún. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:))
2014. jún. 9. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!