Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » "Az asszony verve jó" vélemények?

"Az asszony verve jó" vélemények?

Figyelt kérdés
ki mit gondol erről az idézetről?

2014. jún. 1. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Ennyire unatkozol?
2014. jún. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
egy cikknél merült fel bennem a kérdés, ahol arról a srácról írtak aki kinyírt mindenkit , meg a mindenféle nőverő fórumnak volt tagja.
2014. jún. 1. 22:51
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos a gyakorlati életben gyakran megfigyeltem ennek a mondásnak az igazságtartalmát, no nem szó szerint kell érteni. Hanem ismerek olyan hölgyeket, főleg középkorúakat, akik ha nincsenek kemény munkával kellően leterhelve, akkor szinte házisárkányokká változnak és még a saját családtagjaiknak is menekülni kell előlük. Ez nem biztos hogy minden asszonyra vonatkozik.

Van egy másik mondás is:

Az aranyat savval, az asszonyt meg arannyal lehet próbára tenni. Vagyis ha átmenetileg jóléttel látjuk el az asszonyt, akár vezető pozícióba ültetve és ha normális marad, akkor akár ott is maradhat. De ha tör-zúz, kiabál, lábbal tapos mindenkit, akkor rossz hatással van rá a jólét doppingszere. Arab országból való egykori tankörtársam mesélte az egyetemen, hogy náluk nem véletlenül van férfiuralom. És a nőnek jogosítványa vagy bankszámlája sem lehet. Mert ha előnyhöz lenne juttatva, akkor kiirtanák a férfi lakosságot.

2014. jún. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
találkoztam olyan nőkkel akik elfogadták azt , hogy néha az élettársuk, barátjuk , férjük megveri őket sőt erősebb lett a ragaszkodásuk a párjuk felé.
2014. jún. 1. 22:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Érdekes a felvetés , az arab emírségekben nagyobb a rend és a fegyelem. Nem csak a nők felé ilyen szigorúak a szabályok , hanem a tolvajlást, a kábítószer használatot és az alkoholt is tiltják.
2014. jún. 1. 22:59
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

A 3-as vagyok ismét.

A Bibliában is van egy részben ide vonatkozó idézet:

"Sertések elé igazgyöngyeitek ne szórjátok, mert eltapossák és belétek marnak".

De ez nemtől függetlenül bármelyik emberre vonatkozhat, de nem mindegyikre. Vagyis némelyik ember ha hirtelen előnyhöz, jóléthez jut, akkor hajlamos rá hogy akár ámokfutásba kezdjen szélsőséges esetben. Vagy csak cserébe megaláz, eltapos, uralkodni kezd jótevője felett, vagy életét rossz irányba befolyásolja. De nem mindenki ilyen. Van aki hálás lesz a jóért cserébe.

2014. jún. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
azért azt szeretném leszögezni , hogy én nem vagyok az idézet álláspontján, de utolsó neked valami nagyobb problémád már biztos volt velük ha jól tippelek.
2014. jún. 2. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!