Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Be lehet hozni katanát Magyaro...

Másiknév kérdése:

Be lehet hozni katanát Magyarországra?

Figyelt kérdés
Vásárolni szeretnék egy szamurájkardot Amerikából, de nem tudom hogy legális lenne-e behozni az országba. Nem lenne jó ha kifizetném és utána visszafordítanák a határon. Tudtok erről valamit? Esetleg személyes tapasztalat? Előre is köszi :)

2014. jún. 3. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Az üzletünkben teljesen legálisan tartunk 60 cm-es parangokat, amelyet persze meg is szabad vásárolni.

Birtokolhatod, de nem viselheted.

2014. jún. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szabadon lehet adni-venni kardokat Magyarországon. Ez természetesen az import és exportra is igaz.


Viszont, nézzél szét uniós országok boltjaiban, a normális márkákat mind megtalálod itt is. Ha EU-n belül vásárolsz, akkor nem kell 27% áfát és vámot fizetni.

2014. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a link lehet segít.

2014. jún. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok, Nem tudom (nyílván) hogy csak kinézted az USA-ból a kardot, vagy beszéltél-e már a kintiekkel?

Ők lehet többet tudnak mondani róla!

2014. jún. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi minden választ :)

Beszéltem velük és nem tudják, ők tanácsolták hogy nézzek körül a magyar törvények között, de eddig nem találtam semmi tiltást. Viszont az uniós boltokban tényleg érdemes lenne szétnézni. Köszi mégegyszer :)

2014. jún. 5. 22:54
 6/9 A kérdező kommentje:
esetleg tudnátok linkelni olyan uniós oldalakat ahonnan lehet rendelni?
2014. jún. 8. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Ajánlom a southernswords.co.uk -t. Elég sok kardjuk van, jó fajták és az Egyesült Királyságból szállítanak, tehát plusz kiadás csupán a postaköltség.
2014. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod :)
2014. jún. 15. 21:56
 9/9 anonim válasza:

legális vásárolni és eladni, a 4 fal között meg azt csinálsz vele, amit akarsz (ameddig nem okozol vele sérülést). ami (erősen) korlátozott, az a viselés/szállitás:


[link]


összefoglalva: lényegében arról van szó, hogy csak úgy viheted magaddal, ha kellően be van csomagolva ahhoz, hogy ne tudd használni (ergo önvédelmi célokra nem jó), illetve hogy ne jöjjenek rá az emberek, mi van nálad. célszerű egy vászontáskába vagy hasonlóban megoldani a szállitást.

2014. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!