Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért engedik szabadtérre...

Miért engedik szabadtérre ezeket a fény füzér típusokat?

Figyelt kérdés

Elpattanhat az izzó, ha több órás üzem után elkezd rá esni a forró üvegburára az eső, és utána ott van az áramütés lehetősége. (1175202

Kerti fényfüzér) [link]


2014. jún. 4. 12:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Én meg villanyszerelő vagyok, és találkozom ilyenekkel. Az IP védettség abban merül ki, hogy az izzó, és a foglalat között szigetelő gumi van az izzó nyakánál, ami valóban véd a csepegő víz ellen, amíg az izzó ép. Ezek üzem közben bizony nem negyven fokosak, hanem több. Azért egy 40-60 Wattos izzó húsz perc után már forró tud lenni.
2014. jún. 6. 06:01
 12/19 anonim ***** válasza:
Villanyszerelők gyakran mondják a LED-ed izzonak?
2014. jún. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Meg amúgy 40-60Wattos ledekeből még nemigen láttam fényfüzért :D Annak brutál fényereje lenne
2014. jún. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ezek nem LEDek már írtam. Hagyományos színes izzók.
2014. jún. 6. 16:18
 15/19 anonim ***** válasza:
Akkor meg onnantól kezdve átba***s az egész, hogy LED-ként hivatkoznak rá. Ilyen erővel semmit sem lehet róla elhinni.
2014. jún. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Van közöttük LED sor is, de ha megnézed a 1175202-es terméket, az bizony 230 Voltos izzó. Van ott LED is, meg törpefeszültségű izzó is, ahogy legörgesz.
2014. jún. 7. 21:46
 17/19 anonim ***** válasza:
Ismét megkérdezem: a kép és leírásból nem következik, hogy azok az izzók nem 24 voltos izzók. Miből tudod, hogy nem azok?
2014. jún. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Akkor sem jó, ha 24 Voltosak az izzók, mert akkor sorba lennének kötve, viszont a feszültség akkor is 230 Volt a földponthoz képest, csak egymáshoz képest lesz törpe feszültség. (fizika)A másik, hogy mivel lapos a gumicsík, amire rá vannak szerelve a foglalatok, párhuzamosan vannak kötve. A gumiban bele van vulkanizálva két lapos rézvezeték. Minden foglalatnak két hegyes érintkezője van, amit gyárilag a gumicsíkot, és a benne levő vezetéket átszúrva csatlakozik. A harmadik, hogy cseréltem már ilyenben izzót. Villanyszerelő vagyok.
2014. jún. 10. 12:31
 19/19 A kérdező kommentje:
Ha feljebb görgetsz, már ott is írtam, hogy találkoztam velük. Olvasd el.
2014. jún. 10. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!