Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől engedett le a medence...

Mitől engedett le a medence pereme?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Van egy felfújható peremű/karimájú medencénk.

Idén találtunk rajta egy lyukat, amihez vettünk medenceragasztót, sikeresen beragasztottuk. 2-3 napig jó is volt. most ahogy kimentem az udvarba megint le volt engedve a pereme. felfújtam nem láttam rajta több lyukat nem hallottam, hogy valahol eresztene. Lehetséges az, hogy a nap kicsit kiégette és azért engedett? vagy ezt teljesen hülye ötlet ?



2014. jún. 11. 20:19
 1/3 Pool Szaki válasza:
Illesztések mentén is ereszthet. Vagy a nagy melegben a nap is jól megszívja, attól is puhulhat, de ha folyton leenged akkor valahol ereszt.
2014. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha már legalább két szezont használtátok a medencét, akkor a perem anyaga elgyengült. Ez nem bug, hanem feature. Mindegyik felfújható peremű medence karimája szétmállik előbb-utóbb. Először egy lyuk jelenik meg aztán egyre több és szaporodnak. Egy ideig lehet ragasztgatással követni, de hamar beleőrül az ember és kidobja az egészet. Egy egész szezont biztosan nem fog kibírni ragasztgatással.

Ha pedig vadi új a medence, akkor meg kell keresni a lyukat, beragasztani és kitalálni, hogy mi okozhatta, majd megszüntetni az okot. Ember ne rajta szalonnázzon, állat ne ugráljon rá stb.

Akármi is a helyzet, ha elolvasod a hozzá kapott papírokat, csak a medencetest hibájára vállal jótállást a gyártó, a felfújható peremet teljesen kizárja ebből. Ezt a vásárlással úgymond tudomásul vetted.

Hogy miért így van ez? Mert ezeket a termékeket a világpiacra szánják, mégpedig szezonális, egynyári terméknek. Az ún. "első" világban a szerényebb jövedelmű rétegek vásárolják, de ők is kidobják ősszel és következő évben újat vesznek. Az, hogy nálunk több éven át szeretnék az emberek használni egy ilyen medencét, a gyártót nem érdekli, ő nem ilyen szándékkal készítette a medencét.

Hogy a boltban ahol vetted miért nem figyelmeztetnek arra, hogy ez egy egynyári termék? Hadd ne válaszoljak.

A valóságban egyébként előfordul, hogy 4 szezont is kibír, de van akinek az első szezon végén megjelennek a lyukak. Szerencse is kell hozzá. Az biztos, hogy ha az elgyengülő anyag, több szezonos használat az ok, akkor a medence kuka. Ésszerű költségek mellett javíthatatlan.

Végezetül, amiket elmondtam, nem a neten olvastam, hanem az elmúlt 12 év saját tapasztalata.

Egyébként ezeket tavaly is leírtam itt, rá lehet keresni.

2014. jún. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen.
2014. jún. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!