Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom fizetni az egészségü...

Nem tudom fizetni az egészségügyi ellátás (5400 ft vagy mennyi) le tudok mondani az orvosi ellátásról h így ne kelljen fizetnem, és ne halmozódjon fel?

Figyelt kérdés
2014. jún. 12. 12:40
 1/6 anonim válasza:
100%

Nem lehet ilyet. A tb kötelezően fizetendő biztosítás, és nem egy szolgáltatás, amiért csak a használatakor kell fizetni.

Azok, akik hazánk területén bejelentett lakcímmel rendelkeznek, de munkabérből vagy vállalkozói járulékból nincs fizetve a társadalombiztosításuk, azoknak az adóhatóság jelenleg napi kb 170 forint összeget számol fel, függetlenül attól hogy volt-e orvosnál vagy sem.

Fizetés alól azok kapnak felmentést, akik az Országos Egészségbiztosítási Pénztár közleményében olvasható kivételek egyikébe sorolhatók. Ide tartoznak például a gyesen, gyeden lévők, ápolási díjban részesülők, a nappali tagozaton tanulók és a szociálisan rászorultak. A felsoroltak egyikének sem kell saját maga után járulékot fizetnie, helyettük a magyar állam vállalja át a költségeket.

Az Európai Unió tagállamaiban vállalt, igazolhatóan bejelentett munkaviszony esetében – mivel egy személynek egyszerre csak egy tagállamában kell biztosítást fizetnie – a vonatkozó időszak hazai fizetési kötelezettsége alól utólag törlés kérhető az adóhivatalnál.

Tehát azok a személyek, akik Magyarországon, illetve az Európai Unión belüli tagállamok egyikében sem rendelkeznek bejelentett munkaviszonnyal, de hazánkban állandó lakóhellyel igen, és a felsorolt kivételek egyikébe sem tartoznak, azokat tb-fizetési kötelezettség terheli.

A nem fizetett járulék esetében az adóhivatal vizsgálatot indít, és megállapítja a járulékfizetési kötelezettséget. Nem fizetett és felhalmozódott összegekre az adóhivatal kamatot és bírságot számít fel, amelyet együttesen végrehajtóval hajtat be. Szóval rosszabbul jársz, ha nem fizeted...

2014. jún. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jövőre nappali tagozatos leszek, addig nem tudom miből fizetni, legalábbis szüleim nem fogják fizetni helyettem. Esetleg ha kijelentem magam és nincs bejelentett lakcímem (papíron hajléktalan végül is)
2014. jún. 12. 13:09
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nincs bejelentett lakcímed.

Ha hajláktalan vagy, akkor a városod neve szerepel a lakcímkártyádon. Ekkor is van fizetési kötelezettséged.

2014. jún. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nem lehet ilyet, így sajnos nem megoldás ez sem. Megkérdezhetem, hogy a szüleid nem tudnának-e segíteni ebben ha velük élsz vagy valaki más? Munkád nincsen ahol fizetnének utánad járulékot?


Viszont tb esetében is van lehetőség részletfizetés kérelmezésére, de mivel a részletfizetés nem jár alanyi jogon és nem automatikus, a kérelemben felhozott érveknek megalapozottnak és szilárdnak kell lenniük úgy, hogy a törvényben előírtakkal is összhangban vannak.


Meg esetleg még annak utána nézhetnél, hogy talán az önkormányzat szociális alapon átvállalja az tb járulék fizetését, feltéve, hogy az egy főre eső jövedelem a családban nem halad meg bizonyos (meglehetősen alacsony) összeget, de nem tudom hogy van ez most és önkormányzatfüggő is.

2014. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi szépen mindenkitől, szociális segély dologgal tudnám ezt csak megúszni, nincs munkám, sajna nem is találok :(
2014. jún. 12. 14:39
 6/6 anonim válasza:
Ha a szüleiddel élsz akkor nem biztos, hogy adnak szociális alapon is, ha mondjuk nekik van munkájuk és elér egy bizonyos szintet az összes jövedelmetek együttesen a háztartásban. De velük élsz egyáltalán? Ha igen nem tudnak segíteni? Ha tanulni fogsz jövőre akkor is valamiből csak élni fogsz mellette, sehogy sem tudod kifizetni a tb-t? Ha nem fogod fizetni baj lesz, sajnos hamar el lehet így úszni a tartozásokkal, és rosszabb lesz ha akkor terhelik rá valamidre.
2014. jún. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!