Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tudok, tenni illetve hol...

Mit tudok, tenni illetve hol tudom jelenteni ha a boltba szó szerintcseszegetnek?

Figyelt kérdés
Bővebben kicsit, minden nap ott vásárolok kb 4-5 éve, munka nem büdös, jól keresek, minden nap 10 ezressel fizetek, és kicsit unalmas hogy hónapok óta folyamatosan beszólogat a kasszás, hogy nicns apród nicns apród, ne mtud visszaadni, most eljutottam oda is, mindent vissza kellett vna pakolni ha rá hallgatok, mert nem tud visszaadni. Nem kicsi a bolt, elég nagynak mondható, (nem értem miért nincs váltópénz)?, ezt vmi fogyasztóvédelemnek jelenthetem, hogy folyamatosan beszólogatnak vagyy rendezzem le saját magam az egészet? de abból félek nem lesz köszönet..kicsit furán hangzik, hogy ilyenen felidegesítem maga, de minden nap 5től 7ig edzés bevásárolok 8tól este 8ig meló ennyi a napi programom, és nem elég a munka általi stressz, még ez is rányomja a bélyeget, remélem megérti vki és tud segíteni..

2014. jún. 16. 07:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Cseszegesd viszont őket. Hidd el, a káröröm a legszebb öröm.


Vegyél egy rágót és fizess tízezressel. Vegyél egy csomag kotont és fizess tízezressel. Vegyél egy csomó mindent, és ha nem tud visszaadni, hagyd ott a faxba az egészet, pakolják vissza ők.


Ne stresszelj, élvezd! xD

2014. jún. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem élvezed h cseszegetnek és van mire haragudnod, ha minden nap 10-essel fizetsz akkor valószínűleg 3-4 nap már van annyi "apród", hogy ne 10-est kelljen felváltanod.

S nem jelentheted sehova, mivel ha nem tudnak visszaadni akkor nem tudnak visszaadni.

Viszont még azt sem értem, hogy ha bajod van a bolttal akkor miért nem vásárolsz máshol?

2014. jún. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én sem értem, hogy a rákba nincs apród, ha mindennap tizessel fizetsz. Ami elég derék, mert ha 20 nappal számolunk is havonta, az 200.000 Ft, honnan a büdös életbe van neked ennyi? :D


Kötelessége visszaadnia, de ha egyszerűen nincs apró, akkor vagy alkalmazkodsz, vagy mész másik boltba, nem értem pl. miért kell mindenáron ilyen nagy címlettel vásárolni, holott eleinte biztosra veszem, hogy kedvesen szóltak érte, kisebbel menjél legközelebb.


Te vagy az, aki szopatja őket, nem fordítva, ideje magadba nézned.

2014. jún. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is te vagy a hunyó, de ha ki akarsz kúrni velük, van rá egy praktikus, elegáns módszer. Menj el a postára, s váltasd fel a lehető legkisebb címletekre. Fajtánként 50 darabot köteles elfogadni. (50 db 5 Ft-os, 50 db 10 Ft-os stb.) Menj el a boltba, s fizess ezzel.

Közben angyali képpel, kedvesen mosolyogva mond, hogy úgy sem szokott aprójuk lenni...

2014. jún. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Úgy egyébként elvileg a pénztáros köteles a lehető legkisebb darabszámmal visszaadni, s az előző szerint elfogadni a pénzt.

De az a helyzet, hogy - különösen fizetésnap után - sokan fizetnek nagy címlettel, s egyszerűen kifogynak az apróból. Még áruházakban is lehet, kisebb üzletek sem reggeli nyitáskor nem tudják feltölteni kellő apróval a kasszát, sem a nap végén nem rendelkeznek elegendővel.

2014. jún. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden nap tízezressel fizetsz. Valószínűleg nem 9000+ forintért vásárolsz, mert akkor nem lenne probléma. Minden nap kapsz egy csomó aprót visszajáróként. Másnap mégsincs nálad, ezért újra tízezressel fizetsz. Hónapokon keresztül. Pedig pontosan tudod, hogy ez másoknak kellemetlenséget okoz. Mégsem teszel semmit, viszont elvárod, hogy a te problémádat (nincs nálad apró) ők oldják meg. Minden nap, hónapokon keresztül és lehetőleg mosolyogva. De az fel sem merül benned, hogy akár te is megtehetnél annyit, hogy tartalékolsz némi aprót a kisebb összegű vásárlásokra.


Ráadásul fel akarod jelenteni őket. Tényleg nem érzed, hogy mi a baj?


Nem kerülne semmibe, hogy magadnál tarts némi aprót. Hogy miért? Mert neked is kényelmesebb. Ők nem baszogatnak a boltban és nekik is jó, ha nem kell minden nap egy csomó aprót odaadniuk, mert az ő készletük is véges. Ha fizikailag nem tud visszaadni, akkor nem tud. Még akkor sem, ha ötven helyen jelented fel. Mert neki a következő vásárlóra, a nap hátralévő részére is gondolnia kell és nem mindenhol oldható meg, hogy napközben kimenjen a bankba váltani.


De ahhoz, hogy ezt megértsd, némi empátiára van szükség. Ha ez megvan, neked is könnyebb, kevesebb konfliktusba keveredsz és nem húzod fel magad olyasmiken, amiken nem kellene. Hidd el, te is tehetsz azért, hogy stresszmentesebb legyen az életed ;)

2014. jún. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elég jól állhatsz anyagilag, ha naponta 10 ezressel tudsz fizetni!!! Nekem kb. két hétig kell elég legyen magamra. De első lépésben én udvariasan a boltvezetőt kérdezném meg, miért nincs aprójuk. Az is igaz, hogy ha este mész vásárolni, akkorra már elfogyhat az aprópénz, akkorra szokták összerendezni a pénzeket a záráshoz talán. Aztán ha a vezetővel való beszélgetés sem hoz eredményt, (de udvarias legyél!!), akkor fordulj a fogyasztóvédelemhez.
2014. jún. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!