Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek biztonságos az...

Szerintetek biztonságos az ebay vagy az aliexpressz?

Figyelt kérdés
Új telefont és tokot szeretnék rendelni!Hogyan tehetem meg?

2014. jún. 24. 16:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Én telefont nem vennék. A tokot megveheted.
2014. jún. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oks:) És ebayről használtan?
2014. jún. 24. 16:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Szeretem az ebayt,rendszeresen vásárolok ott,de műszaki terméket nem vennék.Általában csak 14 nap rá a pénz vissza fizetési garancia.A vissza postát Neked kell fizetni.Ha letelik a 14 nap és elromlik a termék,az eladónak már nem kötelessége vissza adni a pénzed és akkor buktad.

De telefontokot érdemes :)

Azt hogy hogyan teheted meg egyszerű.regisztrálsz kosárba teszed-fizeted majd a megadott szállitási idő között megkapod.

2014. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Mindkettőn vannak csalók és mindkettőn van vásárló védelem. Csak ha nem tudsz pl angolul egész jól akkor kár is vele foglalkozni. Amúgy azt remélem tudod hogy ha 22eurót meghaladó értékben vásárolsz akkor fizetned kell a 27%-os áfát is.
2014. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én vásároltam 55 fontért is már...semmilyen plusz költség nem terhelte.(A postaköltséget leszámitva)
2014. jún. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Telefont szerintem se rendelj. A vámnak, ill. ÁFÁ-nak pedig az a trükkje, hogy a kínaiak mennyire jelentik be a csomagot feladáskor. Ha pl. az előbb említett 55 fontos csomagot csak 10 fontra jelentik be, ami nagy szokásuk, hogy ne kelljen export ÁFÁ-t fizetniük, akkor ugye itthon se szedik ki a vámosok. EU-n belül rendelt tételeknél értelemszerűen nics import ÁFA, tehát ha UK-ből küldenek akár 1000 font értékű cuccot is, ara nem kell semmit fizetni. eBay-en vannak UK szállítók, illetve emellett is több előnye van. Itt lehet rendes case-eket nyitni, az eBay jobban beavatkozik a tranzakcióba, védve a vásárlót, Ez az Aliexpress-ről nem mondható el. Ott 3 hónap után eszkalálódnak az ügyek központilag, az eladók sokszor nem is válaszolnak. Még a negatív értékelés sem ijeszti meg őket.

Műszaki cikket eddig csak eBAy-ről rendeltem, nagyon vegyes tapasztalatokkal: nagy része kidobott pénz volt (iPhone töltő, laptop akksi), szóval még ha ebben is gondolkodsz, semmiképpen se a legolcsóbbaktól rendelj és az értékelés alapján válassz (nekik lételemük a pozitív értékelés, ezért még ha sz@r árut is kapsz, visszaadják a pénzt a pozitív értékelésért cserébe).

2014. júl. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!