Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges 18 évesen megélni...

Lehetséges 18 évesen megélni saját lakásban? Hogyan?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy egyenlőre csak 17 leszek, de már nem tudok tovább itthon lenni, és amint lehet el szeretnék menni. A családi körülményeink meglehetősen rosszak. A nővérem is lelépett amint betöltötte a 18-at. Bár ő ezt egy 48 éves pasival tette, és hiába vagyok kétségbe esett, ehhez nincs gusztusom. Tőle nem sok segítségre számíthatok. Örül, hogy kikerült innen, nem szeretne több konfliktust. Van egyébként két öcsém, akik szintén boldogtalanok itt, hogy finoman fogalmazzak. Nagyon sokat vívódtam korábban, hogy itt hagyjam-e őket, főleg a kisebbet, de beláttam, hogy eleinte képtelen lennék az ellátásukra. Attól tartok a sajátoméra sem leszek. Szóval elszeretnék költözni, amint lehet, pestre, de fogalmam sincs hogy csináljam.


Mennyibe kerül egy albérlet összesen, rezsivel meg minden?


És ha van lakástakarékom, és veszek egy házat, akkor a ház valós árán kívül, még mennyi mindent kell kifizetnem? Nekem valami illetékről beszéltek.


Lehetek magántanuló az iskolámban, negyedévi vizsgákkal, ha közben munkám van valahol?


Illetve mennyire fizetnek jól az ilyen munkák, amit 8 általánossal is csinálhatok? nem tudom számít, vagy sem, de van ecdl vizsgám, és tudok angolul. Vagyis középfokú nyelvvizsgám is van.


Mennyivel egyszerűbb ha összeköltözök valakivel, és az hogy működik?


Köszönök minden jellegű segítséget, nagyon fontos lenne. Nem új keltű tinédzser gondolat egyébként a költözés. Mióta tudom mi az, megszeretném tenni. Illetve kiskoromban "szökés" volt. Azt hittem majd a vadászok és olyan leszek, mint Tarzan. Na mindegy. Még egyszer köszönöm a segítséget!!



2014. jún. 24. 21:32
 1/1 anonim válasza:
Nyolc osztállyal, de még érettségivel sem hiszem hogy egyedül menne az albérlet, rezsi, kaja, stb. Nem lehetetlen, csak nehéz. Keress lakótársakat a barátnőid közül. Csak egy ötlet.
2014. jún. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!