Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkamegosztás itthon?

Munkamegosztás itthon?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból, tudom, hogy megoldani nem tudjátok, de érdekelne, ki, hogy csinálja, hátha kapok ötleteket.

A férjem nehezményezte a minap, hogy a kislánnyal együtt evett, vagyis ő etette (22 hónapos), szememre hányta, hogy a hamutartót sem lenne nehéz kiürítenem, meg megfordultak kicsit itthon a dolgok szerinte, mert néha, talán kéthetente/havonta egyszer ő mosogat el, meg vigyáz a gyerekre, míg főzök, boltba rohanok, közös költséget fizetek, néha porszívóz, mos (a munkásruháját ő mossa), néha tereget, néha elrakja a ruhákat a szekrénybe, meg időnként cseréli a zsákot a szemetesben, a szemetet mondjuk legtöbbször ő viszi le. Én egész nap itthon vagyok a gyerekkel, ő, ha hazajön pihenni akarna, meg hétvégén is, de természetesen hétvégén rajta csüng a kicsi. Minden hivatalos, banki, postai stb. ügyet, én intézek, a fentiek gyakorlatilag napi szinten szintén az én feladataim lennének szerinte, ahogy MINDEN a háztartással kapcsolatban. Van benne igazság is, nem mondom, hogy nincs, de rosszul esik, mikor a fejemhez vágja, hogy abból élünk, amit ő csinál, ezért azt sugallja, neki jár a pihenés, én meg csak csináljam, mert az asszony dolga. Szerintem meg neki is ugyanannyi ideig tart megcsinálni, mint nekem, és sosem üldöztem, parancsolgattam, kérni is alig kérem, mert akkor is duzzogva csinálja, tehát amit megcsinál, magától csinálja legtöbbször, mert én még nem értem oda megcsinálni. Javasoltam neki, akkor írjuk le, ki mit csinál, mit nem, azóta mélyen hallgat. Márpedig össze fogom írni mindet és beosztjuk. De nálatok hogy megy?



2014. jún. 30. 15:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy GYES-en vagyok, de ha van munka, éjszakánként fordítok, alvás helyett, sajnos kevés a munka és nemigen tudok hozzátenni a közös kasszához, de ettől még én is fáradt vagyok, nem csak ő. Gyerekkel itthon lenni sem sétagalopp, főleg, ha folyton agyalsz, jut-e holnap kenyérre...
2014. jún. 30. 15:29
 2/11 anonim válasza:

Szerintem az ilyen vitát nem ilyen összeírogatós módszerrel kellene megoldani. Nem gyerekek vagytok.

Ilyen viták mögött mindig a stressz áll. Ha ráadásul még fáradt is az ember akkor még könnyebb olyat mondani a másiknak ami mindkét félnek rosszul esik.


Talán 1 hétvégi napra passzoljátok le a gyereket a nagyszülőknek és menjetek el vhova pihenni. Vagy hasonló.

2014. jún. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Erre nincs lehetosegunk, mint fent utaltam ra, minden fillerunk ki van centizve, sot, sokszor a szulok segitsegere szorulunk ho vegen. Amugy a ferjem tud sokszor gyerekes lenni, azert nem jutunk dulore.
2014. jún. 30. 16:19
 4/11 anonim ***** válasza:

Megértés, tisztelet, szeretet.


Megértés: tudnod kell, hogy míg te nem látod, miben fárad el, igenis elfárad. Legalábbis nem hiszem, hogy azért sokallja az otthoni feladatait, mert a munkahelyén hozzászoktatják a kíméleteshez.


Tisztelet: ahogy te is szereted, ha hozzád fordulnak. Semmi távolságtartó vagy felülre helyező, csak az a kis elismerés, az a kedvesebb, óvatosabb hang.


Szeretet: a ma embere ehhez a leghülyébb. Pedig csak annyi, hogy nyakló nélkül, szívből jót tenni más emberekkel, és együtt örülni velük.


Észrevetted-e, hogy nem beszéltem sérelmekről?

2014. jún. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mind szép, amit leírtál, és valaha ilyen is voltam. Valahol még ilyen is vagyok. Mellette elvesztettem, nem tudjuk a legjobbat kihozni egymásból, legalábbis már egy ideje nem. Én tisztelem, becsülöm, nem ártok neki, nem teszek neki keresztbe, mégis úgy kezel, ha akármiért szólok, mintha én lennék a legnagyobb ellensége. Emellett azt gondolom, a felsoroltak kölcsönösen kell, hogy működjenek, és miért kellene mindig csak a nőnek adni mindezt azért, mert ocsmány szóval élve eltartják? Én nem kaphatok egy rendes, gyengéd csókot, egy őszinte ölelést, megbecsülés, tisztelet volna az itthoni munkámért már az is, ha épp felmostam és nem rongyol be a sáros bakancsával, vagy ha kitisztítom a mosdókagylót, akkor, ha lemossa magáról a koszt, legalább törölje ki, mert 5 perc után olyan, mint az okádék, és még csak nem is szólok ezekért, de hiába dolgozok vele. Kéri, hogy legyek rá tekintettel, azokban a dolgokban, amikre befolyásom van, igenis tekintettel vagyok rá, és énrám ki van tekintettel?
2014. júl. 1. 11:13
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, nyilván kétemberes, és nem kell felmentened. Persze teljesen megértelek, jobb lenne "felmenteni", meggyőződni arról, hogy neki is nehéz, satöbbi. Hadd kérdezzem meg: milyen típusú munka, mennyi idő naponta és hetente, mi pénz jár érte? Nem muszáj semmit konkretizálni, csak a lényeg legyen meg, hátha bizonyos fokig érthető, hogy nulla alaphangulattal tér haza nap mint nap. Gondolom a fejmosásra. Feltételezem a munkahelyén sincs ez másképp... De ne legyen igazam...
2014. júl. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát épp ez az, hogy nem mosom a fejét. Nagyon is igyekszem elkerülni a vitákat, azt, hogy szóljak, de néha kibuggyan, kiből nem? És akkor rögtön én vagyok az ellenség. Az lehet, hogy a munkahelyén így állnak hozzá, fogalmam sincs, de milyen munkahelyen nem? És váltani is lehet, mert olyan szakmája van, amivel mindig el tudott helyezkedni. Kettőnk bevétele együtt annyi, amennyi a statisztika szerint a magyar átlagkereset.

Évek óta azt hallgatom, hogy ő fáradt. Fáradt beszélgetni, fáradt családi életet élni, fáradt kapcsolatot ápolni, sokszor még meghallgatni is. Ezt az elején még elfogadtam, de évekig ezt nem lehet hallgatni, én is elfáradtam ebben. Abban, hogy mindenét a munkába teszi, haza meg szellemként jár, sem férjként, sem apaként nem tud velünk itt lenni. Hiába könyörgök, hogy váltson, nem, nem és nem, most mondjátok meg, mire jó már ez a mártíromság? Tudna váltani, ha akarna, de inkább belerokkan. Jövőképünk meg semmi.

2014. júl. 1. 23:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha gyűjtögeted és kibuggyan, az lehet, hogy olyan "Tudod mit medve? B+ te a fűnyíródat" effektus (biztos ismered a viccet). Tényleg csak sima beszélgetéssel volna érdemes, lehetőleg valami jó hangulatú pillanatban, és úgy, hogy a hangulat csak jobb lehessen tőle. Ez a feladat... Nyilván ha ilyen besavanyodott ipse, akkor nincs több kérdésem, de már ha nem volt mindig ilyen, akkor elgondolkodtató, hogy mi miatt lehet mégis. Lehet, hogy orvosi segítségre szorul, lehet, hogy nem eszik rendesen, lehet, hogy valami fölött elsiklottál (khm...szex...khm), lehet, hogy tényleg csak a jövőkép nélküliség ül az egészre. Nehéz ezt kideríteni. Jó alkalmat teremtve, például valami kirándulás/nyaralás alkalmával, kábé estefelé, villanyoltás környékén érdemes átlelkizni ezen.
2014. júl. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Biztos én is már besavanyodott vagyok, de úgy érzem nem is érdemes szólnom. Ha, ahogy írod, akár humorosan is szólok, nem vesz komolyan, ha meg határozottan, akkor fenti történet. Nem volt mindig ilyen, én sem, valamikor a nemi életünk is jó volt, de ebben sem nem kezdeményező, sem nem tudja, mit akar. Ha nem én irányítok akkor finoman szólva is megb*ta a jóisten, ahogy szegény nagyanyám mondaná. Na így kinek van kedve összebújni, hogy folyton nekem kell rámászni, milyen érzés egy nőnek ez? Szerinted?

Totál csődnek érzem az egészet, mindent, magamat is beleértve. Nem mozdul semmi semerre, hiába próbálkozok. Ő meg folytatja szépen a struccpolitikáját.

2014. júl. 2. 09:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Kommunikáció, tisztelet, megbecsülés. Nem írok mást inkább, a lényeg, hogy ezeket lehetne kibontani nagyon.
2014. júl. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!