Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Írországba költöznék?

Írországba költöznék?

Figyelt kérdés

Üdv!

Szeretnék Írországba költözni és érdekelne, hogy milyen végzettséggel lehet ott a legjobban elhelyezkedni. Tehát nem olyan munkára gondoltam, hogy kimegyek és akkor most elmegyek egy gyárba 12 órába meg a vágóhídra meg ezek.


Angliába is ha kimegy dolgozni valaki, valahonnan akkor elnézést a kifejezésért de alpári munkákat végez. Engem viszont az érdekelne, hogy mi lehetne az a szakma amit ha itthon kitanulok akkor ott, abban a szakmában el tudok helyezkedni? Mert valljuk be ezek a... gyere el a gyárba, vagy sepregess vagy vágd a disznókat nem valami jó munka és nem azért mondom mert kényes vagyok, de ezek a munkák csak időlegesek rendszerint. Ismerek valakit aki elkezdett dolgozni egy szállodában takarítóként és 2 hét múlva már más munkát kellett keresnie, aztán elment a kocsimosóba, aztán onnan megint el kellett mennie valahova. Szóval én valami olyan munkát keresnék amivel szépen meg lehet odakint élni és ahol nem 2 hétig lehet csak melózni.



2014. júl. 3. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd, ez egy olyan kérdés, amire nem lehet egzakt választ adni, hiszen mindenkinek más számít "alja" melónak.


Én például 15 évnyi magyarországi informatikai munka után most roppant boldogan dolgozom egy német gyárban kétkezi melósként, és hiába kínálnának akár ugyanitt IT-s állást kétszer ennyiért, valószínüleg nemet mondanék.


Neked kell tudnod, mi az a munka, amit hajlandó vagy csinálni. Plusz ne felejts el nyelvet tanulni, hiszen a legtöbb külföldi azért kap alja munkát, mert nem beszélik a befogadó ország nyelvét.

2014. júl. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Az alja munkára azt értem, hogy van egy szakmád és elküldenek egy gyárba a szalag mellé figyelembe se véve hogy mi a szakmád, vagy henteskedni a vágóhídra meg ezek. Tehát amik nem rendes szakmák, hanem ilyen betanított melók, amikhez elég a 8 osztály is.


Amúgy egy idegen Országba úgy ki se mennék ha nem tudom az adott Ország nyelvét. :))

2014. júl. 3. 11:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!