Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Muszáj EGT munkavállalói...

Muszáj EGT munkavállalói engedélyért Miskolcra mennem, ahhoz hogy ideiglenes lakcimem legyen Magyarországon?

Figyelt kérdés
Szlovák állampolgár vagyok, és pályakezdőként akar alkalmazni egy ismerősöm, amivel támogatást is tud rám felvenni. Előtte nekem elvileg kell egy ideiglenes lakcím MO-n plusz be kell jelentkeznem a munkaügyi hivatalba. Ma szerettem volna az ideiglenes lakcim kérdést elintézni, viszont miskolcra irányitottak ,hogy ez csak ott lehetséges mert ott adnak lakcimkártyát. Ez téynleg igy van? Akkor is kell mennem a bevándorlási hivatalba ha csak egy ideiglenes lakcimet szeretnék?

2014. júl. 3. 16:59
 1/3 anonim válasza:

EGT állampolgároknak nincs szükség munkavállalási engedélyre Magyarország területén.

A foglalkoztatódnak kötelessége bejelenteni téged a munkaügyi központba, ezt neki kell intéznie nem neked!

2014. júl. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Lakcímkártyát pedig ott állítanak ki, ahol a bejelentett lakcímed lesz! Ha Miskolcon lesz, akkor ott! A bevándorlási hivatalba EU-s regisztrációs kártyáért kell menned! [link]
2014. júl. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat


Ténylegesen is miskolcra kellett menni, mert ott kaptam tartózkodási engedélyt keresőtevékenység folytatására és majd Budapestről küldenek lakcímkártyát.

2014. júl. 14. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!