Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Én miért látom másképpen...

Én miért látom másképpen azokat a 3D-s varázsképeket?

Figyelt kérdés
Látom, de nekem a forma belemélyül a képbe, és a háttér ugrik kijjebb. Elvileg pont fordítva van.

2014. júl. 4. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó a fantáziád :)Én még csak nem is látom őket :)
2014. júl. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így is lehet nézni és úgy is.

Az a különbség, hogy egyik esetben a bal szemmel a bal oldalit nézed és a jobb szemmel a jobb oldalit.


A másiknál éppen fordítva, vagyis ahhoz X-ben kancsalítva kell nézni. Nekem elég gyorsan bejön mindkét módszerrel.


A kancsalítós X nézési mód a könnyebb, mert úgy mindenki tud könnyedén nézni. A párhuzamos a nehezebb még nekem is, pedig egy időben nagyon sok képet, képrejtvényt (azt kellett így nézni, mik az eltérő részek) néztem így. Jó játék.


A két nézési módot felváltva használtam, közben egyiknél kidomborodott a térhatás és a másiknál bemélyedt, már a térhatású képeknél.

2014. júl. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De jó, hogy te mind a kettőt látod!

Itt van egy link: [link] ,de én itt az első képen látom a szívet, csak az nekem nem kidomborodik, hanem belesüllyed.

2014. júl. 19. 22:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, első nézésre, kicsit X-ben nézve nekem is úgy jön be. A második féle nézéshez kell segédeszközt használni.


A két vagy három ujjunkat egymás mellé téve úgy kell a képernyő közelébe tenni, hogy a képen felül van két jel, kettő bemélyedés. Azoknak kell majd fedésbe jönni. Vagyis egyik szemmel csak az egyik jelet kell látnod, a másikkal csak az ellenkezőt. Akkor van jól beállítva az ujjaid távolsága a képernyőtől, ha ez létrejön.


A bal szemmel nézve úgy teszem az ujjam a képernyő elé (közelebb v. távolabb próbálgatva), hogy a bal szemmel csak a bal képet lássam és ami persze onnan kifelé a széle felé esik.


Közben a jobb szemmel csak a jobb képet szabad látnom, és persze a tőle kifelé lévő dolgokat. Ezt felváltva becsukott és kinyitott szemmel lehet próbálgatva beállítani.


Amikor ez meg van, akkor úgy kell nézned mint ha messzire néznél, vagyis a szemeknek szinte párhuzamosan előre távolra kell irányulni. Ugyanezzel a szem tartással a monitoron lévő képre kell nézni. Ebben segítenek a képernyő előtt lévő ujjaid, mert mindegyik szemnek csak a számára látni szükséges kép marad látható. A másikat kitakarod. Persze az ujjad úgy kell beállítani, hogy utána a mozgatása nélkül a bal szemmel csak a bal képet lásd és jobb szemmel csak a jobb képet. Mindegyikkel még fogod látni a kép melletti területet is ami nem baj, az nem zavaró.


Az X nézéssel befelé fog mélyedni a látvány. Párhuzamos nézéssel kifelé emelkedik. Egyébként ezt a párhuzamosat volt valamikor nagyon régen nehezebb megtanulni.

2014. júl. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg bármelyik módszerrel:

[link]


Kellemes látvány akár kiemelkedő, akár bemélyedő kúp formát látsz. Olyan mint egy vulkán a mély kráterével, persze sematikusan, tervező asztalon modellezve.


Vagy még egy víz felületbe cseppenő cseppre emlékeztet még.

2014. júl. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, az utolsó kép volt a legelső, amit kidomborodva láttam.
2014. júl. 20. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!