Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföld családdal vagy vállalk...

Külföld családdal vagy vállalkozás itthon? Kicsit bővebben lent?

Figyelt kérdés
Szóval lenne lehetőségünk családdal kiköltözni dolgozni élni külföldre.De a megtakarításunkból vásárolhatnék itthon kb 3 hektár szőlőt. Szóval nem igazán tudom mit tegyek. Mennénk is,de csinálnánk is a szőlőt szerintetek mit tegyünk?
2014. júl. 6. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Én mennék a helyedben ! Mindenki jobban járna ,a gyerekeid (ha vannak) meg főleg profitálnának ha külföldön nőnének föl .
2014. júl. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen ezek az mellett szólnak az biztos.
2014. júl. 6. 11:23
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Menni kell, Magyarországon vállalkozni nem érdemes. Főleg a gyerekeknek lesz jó, hogy egy kulturált országban szocializálódhatnak, ott járhatnak iskolába, és valódi esélyeik lesznek egy normális életre.
2014. júl. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hany evesek vagytok? Ha meg fiatalok vagytok, akkor kiprobalhatjatok, hogy menne a vallalkozas, majd ha nem megy, akkor elindultok. Mi 5 evet voltunk kint, 23 evesen indultunk el, majd a megtakaritasunkbol itthon inditottunk egy vallalkozast. Ugy jottunk haza, hogy a baba mar uton volt. Nem akartuk megfosztani a nagyszuloket (mindket oldalrol van mama es tata) az unokazastol, nincs is annal rosszabb, amikor nem tudnak talalkozni, csak evente 1-2 alkalommal. Ket eve vagyunk itthon, de ha a vallalkozas nem jon ossze husszutavon, akkor visszamegyunk, mert elni kell valamibol. Viszont hiaba a diploma, nem szivesen adnak egy kulfoldinek magas beosztasu allast. Ot ev ugy telt el, hogy utaltam bejarni dolgozni, igaz penzunk volt, de megsem boldogitott. Itthon azt csinaljuk, amit szeretunk, itt van a csalad, de ha megis ugy alakulna a helyzet, akkor osszepakolunk ujbol.
2014. júl. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek,30-asok vagyunk és van két kicsi.
2014. júl. 6. 11:35
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
én nem maradnék otthon...19 évesen jöttem ki, nincs az a pénz, amiért visszaköltöznék Magyarországra (ja, most vagyok 30)
2014. júl. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%

Az a kérdés hogy értetek e a szőlőhöz. Van e keret napszámosokat fogadni. És ha megveszed a szőlőt akkor utána marad e pénzed. Én a szőlőhöz nem értek , a gabonában vagyok otthon. de azért néhány dologban csak hasonlít. Mi is 2-3 hektárt művelünk, de nem erre alapozunk. Van munkahelyünk, egyéb bevételünk és ez a pénz jó arra hogy félretegyük, de megélni belőle egy évig egy családnak kevés.

Ti hogy terveznétek a szőlőt?

2014. júl. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

A gyerekeknek sokkal jobb lesz kint.


A szőlőtermesztéshez/borászathoz értesz egyáltalán? Magyarországon az utóbbi 4 év törvényeinek köszönhetően szinte lehetetlen sikeres vállalkozást alapítani, úgyhogy igen nagy a rizikó...

2014. júl. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Jó vegyes lett. Igen értek hozzá szakmám szerint is. Illetve évek óta besegítek egy öreg úrnak mert ő már nem bírja.
2014. júl. 6. 21:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Menjetek ki ! Jól írták ,ide nem érdemes vállalkozni ! Magyarország egyre nagyobb kakiban van !!! Kinek is tennéd ? Aki teheti elhagyja az országot ,aki marad az igencsak megnézi mire költi a kis pénzét! Belefektetnéd a sok pénzt a szőlőbe ,nem jönnék be a hozzá fűzött remények ,aztán bukó minden ! A gyerkőcök jövőjét nézd ! Magyarország még a 80'-as években volt jó ! Manapság ? ... Pffff... :/ Ez a tömeges kivándorlás nem véletlen ! Nekem sok ismerősöm elment az országból ,ki erre ,ki arra .. és nem is jött vissza SENKI ! A férjem is kint dolgozik ,ha találunk egy megfelelő albérletet mi is megyünk a gyerekkel .. vissza se nézünk ! Sok sikert nektek !
2014. júl. 7. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!