Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Románul kell megtanulnom. Ha...

Románul kell megtanulnom. Ha hosszabb szövegeket forditok akkor ez menni fog?

Figyelt kérdés
Ez a nyaram maradt csak, hogy tudjak románul, mert jön a vizsgám 8-ik végén. Elég ez ahoz, hogy megtanuljak románul, ha napi 10 hosszabb szöveget leforditok, vagy esetleg kéne többet??

2014. júl. 8. 07:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Es eddig megis hogy jutottal tovabb az iskolaban...?
2014. júl. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézz feliratos angol filmeket.

Az ha fordítassz oké, ha le is tudod ellenőrizni h nem forditottál marhaságot.

2014. júl. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem tudom ,hogy jönnek ide az angol feliratos filmek . De oké . Amúgy eddig, hogy sikerült a suliba átmenned ?
2014. júl. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Angol filmet ROMÁN felirattal. :)) cu subtitrare romana, daca ai inteles...

Ha nem volna világos...

2014. júl. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amúgy akiknek a szájuk jár: amit a suliban tanulnak az nem a beszélt, aktív román szókincsed. Akinek meg nincsenek román ismerősei és nem él olyan városban ahol nagy számban élnek románok, bármit el lehet magyarul is intézni...


Beszélni, kommunikációs szinten, csak beszélve lehet megtanulni. Én is túl voltam már a az érettségin, amikor Kolozsvárra költöztem, na itt kezdtem elég jól beszélni a nyelvet, aztán később mikor az állásnál is kellett.


Sajnos néha még mindig vannak gondjaim, mert nehéz az igeidőkkel bíbelődni a különféle módokban, és hiába, ha magyarul nincs olyan akkor nehéz megérteni az összefüggéseket, azt, hogy miért éppen úgy van ahogy. Plussz ugye a nőnem-hímnem-semleges nem és ezek többesszámjai még nehezítenek...

2014. júl. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!