Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2-es érettségivel felvehetnek...

2-es érettségivel felvehetnek az Egri Hittudományi FŐISKOLÁRA?

Figyelt kérdés
2010. jan. 7. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
csak azért mennél oda, mert úgy gondolod, hogy egyházi, és akkor a béka feneke alatt van a megbecsültsége, vagy tényleg komolyan érdekel, de sajnos csak kettes szintű képességeid vannak? mert ha nem vagy vallásos, akkor inkább csinálj okj-s felsőfokú szakképzést, ami érdekel, és könnyebben elmehetsz főiskolára, ha olyan okj-s szakot választasz
2010. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Komolyan érdekel.
2010. jan. 17. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én még 2000-ben felvételiztem hittudományira, nem tudom, azóta hogy van. Akkor kellett írni felvételit, témakifejtős része is volt, plusz szóbeli. Érettségizel hittanból?

Azt hiszem, de nem akarok hülyeséget írni, nem számított az érettségi jegy vagy átlag.

De azért arra készülj fel, hogy nem könnyű, sőt. A filozófia a legnehezebb az elején, 1 év kell, mire megszokja az ember a nyelvezetét. Meg olyat is hallottam már, hogy aki túléli a 2 év filozófiát, annak megmarad a hite. Na mindegy. Próbáld meg. Ha érdekel még vmi, kérdezz nyugodtan, és bocs az első letolásos válaszomért.

2010. jan. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nehéz volt a felvételi?
2010. jan. 19. 15:52
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát, nekem nem. Pécsen volt felvételi, olyan volt, mint egy hittan dolgozat, kifejtős, 3-ból helyes válasz kiválasztása. Pázmányra nem emlékszem, csak a szóbelire. Megkérdezik, miért mész oda, esetleg a városodból szenteket, mit tudsz róluk, én a Padányiban érettségiztem, és tök égő volt a szóbelin, mikor feltették a kérdést, ki is volt Padányi. Félig ment a válasz..., ja, Pécsen egy kérdés pl: Mária ünnepek, napra pontosan meg h mit ünneplünk akkor. Pl Sarlós Boldogasszony júl 2. Mária látogatása Erzsébetnél.

Nekem azért nem volt nehéz, mert ez volt a mindenem. Tavaly diplomáztam Veszprémben, ugyanis oda átmentem, hát, szeretnék tanítani meg esetleg nem is. Még nem tudom.

Azt jó tudni, hogy a hitéleti képzés nem olyan tipikus áll. fin. képzés, tehát ha lediplomáztál, elkezdhetsz akár egy másik egyetemet, szakképzést, bármit. Tök ingyen. Én most ezen gondolkodom, valami földhözragadtat is szeretnék, mert az egész teológia olyan megfoghatatlan.

Azt nem mondtad, h lány vagy, vagy fiú. Hittanár szakot akarsz-e vagy teológiát, kispapként.

2010. jan. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kispap. Az baj ha én nem egyházi iskolába járok?
2010. jan. 22. 19:32
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2010. jan. 22. 19:32
 8/9 anonim ***** válasza:

ha kispapnak jelentkezel, akkor más a helyzet kicsit.

akkor el kell menni a plébánosodhoz, és ő gondolom én, elvisz a püspökhöz, aki elbeszélget veled. a kispapnak jelentkezőket máshogy kezelik. Értsd úgy, örülnek, ha jelentkezik vki.

Beszéld meg a plébánossal,mi ilyenkor a teendő. Az ilyen hitéleti szakokra jún 15-ig kell jelentkezni az iskola saját jelentkezési lapján, úgy emlékszem.

Akkor első évtől szemináriumba kell menned, nem is lakhatsz otthon, kötött lesz a napirended. Reggel mise, tanórák, délután max 2 óra szabad, tanulás, közös zsolozsma, litánia, stb. Ezeket tudtad? Bár biztos. Nyugodtan kérdezz még.

2010. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja, nem gond, hogy nem egyházi iskolába jársz.
2010. jan. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!