Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Létezik számunkra segítség?

Létezik számunkra segítség?

Figyelt kérdés
Nagyon elkeseredett anya és feleség vagyok,nem tudom mi lehetne a megoldás számunkra.Minden nap rettegek hogy valaki jön valamelyik banktól vagy szolgáltatótól.A történet röviden:férjem egy vállalkozónál dolgozott hónapokon keresztül és sajnos csak 3havi munka után után derült ki hogy nem fizeti ki azt a pénzt amiért megdolgozott(egy dolgozójának sem)közben én sajnos nem tudtam miből kifizetni a számlákat vagyis csak egy részét de valami mindig csúszott vagy elmaradt a vége az lett hogy felmondták kölcsönünket,próbáltuk elintézni de csak részletfizetést kaptunk elég sok havi részlettel.Aztán jött a csoda:férjemet felvették dolgozni jó fizetésért azt hittük most már jobb lesz de másfél hónap után felmondtak neki mint utóbb kiderült csak addig volt rá szükség amíg a vállalkozó felvette az utána járó támogatást,most tanácsi segélyen van ez decemberben 5500ft volt most januárban ha minden igaz 28500 lesz.Én anyaságin vagyok 4 gyermekem van és rettegek attól hogy velük mi lesz.Próbáltunk volna kölcsönt hogy mindent kifizessünk és csak egy maradjon amit fizetni kell de sajnos nem sikerült.Tud-e nekünk valaki segíteni vagy valamit ajánlani ami kihúzna minket a bajból?Már próbáltam segítséget kérni a txt-en,volt aki felajánlotta a segítségét de az emberek "tisztelet a kivételnek"mocskos ajánlatokkal éltek(pénzt kínáltak cserébe egy-egy szexuális élményért)én az ilyenekből nem kérek,becsületes és tisztességes vagyok csak éppen nehéz helyzetbe került.
2010. jan. 8. 08:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%

nem írtad, hogy mennyi adósságotok van.


azt azért elsőnek be kell látnod, hogy többnyire a saját hülyeségetekből vagytok ott ahol.


1részt nem kellett volna 4 gyerek.

másrészt a férjed 3 hónapig dolgozott fizetés nélkül, okos ember nem hagyja magát. Nekem is előző melóhelyemen a főnököm sokszor késve fizetett, de az max 1-1.5 hét volt, már azon is fel voltam háborodva(meg a többi munkatárs)


Mi a szakmátok, mihez értetek? (ha nem tanultatok semmi normális szakmát amivel el lehet helyezkedni, az megint egy hiba, mert sok az olyan ember most akinek nincs komoly képzettsége így telített ez a része a piacnak)



nem bántani akarlak, csak tisztán látni.

segíteni nem tudom hogy gondolod, adományokkal? munkával? munka kevés van, illetve van bőven, csak oda rendes szakmai képzettség kell(nem papír, képzettség elsősorban)

2010. jan. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok vele hogy van ami a mi hibánk de sajnos mi is hiszékenyek voltunk amikor kaptuk az igéreteket hogy majd jövőhéten,majd ha kész a munka akkor fizetnek stb...az adósságunk kb:600.000ft,a férjem kőműves én varrónő vagyok.Nekem errefelé lehetőségem sincs elmenni dolgozni férjemet meg azzal utasítják el hogy most nincs munka majd a tavasszal.A gyerekek 15,9,8 és 5 évesek tehát nem most születtek amióta ilyen nehéz lett,de én imádom őket és egy percre sem bántam meg hogy megvannak.Segítséget én bármit elfogadok akár adomány,ajándék vagy csak egy jó tanács ami kihúzhat a bajból.
2010. jan. 8. 09:50
 3/17 anonim ***** válasza:
esetleg nem próbált a férjed külföldön elhelyezkedni?
2010. jan. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
57%

már kezdem unni a sok "külfödre menjél ki ott isten leszel" meg "külföldön próbáltad?" meg "külföldön kapsz munkát, nyelvtudás se kell" féle beszólásokat. ezt egy ember írja?


Kőműves alatt szakmai kőművest értesz vagy olyat aki elmegy egy építkezésre azt akkor csinálja amit mondanak?

2010. jan. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
rokonaim dolgoznak kint és segíteni akartam neki.most miért fikázol????
2010. jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
azért mert vannak olyan emberek,akik inkább itthon tengetik napjaikat éhbérért.... nem minden külföldi állás átvágás.
2010. jan. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
52%

számodra az aki itthon dolgozik az már csak tengeti a napjait? nem éhbérért dolgozom, viszont tanultam érte eleget.


És mégis mit akartál segíteni? Mert ha szerzel neki kint külföldön munkát, akkor az segítség. Az, hogy beböfögöd, hogy "huzzá mán el külföldre, bár semmit nem tudok rólad" az nem segítség, hanem okoskodás, főleg ha neked a rokonaid dolgoznak kint és nem neked van komoly tapasztalatod.


Ha lenne akkor tudnád, hogy komoly szaktudás nélkül külföldön sem kapsz munkát, térj észhez!

2010. jan. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
lesz@rom az okoskodásodat:) mivel rokonaim dolgoznak kint,ahogy írtam,ezért szerettem volna segíteni.Ott is kell dolgozni,nem a semmiért kapják a fizetést.Mindenkinek van lehetősége,neked is lenne biztosan,csak tenni kellene azért,hogy jobban éljünk.
2010. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
különben a külföldi munkával kapcsolatban a szalagmunkához például nem kell nagy tapasztalat...
2010. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
36%

lesz@rom az okoskodásodat:)

micsoda "önálló" gondolatok...


"mivel rokonaim dolgoznak kint,ahogy írtam,ezért szerettem volna segíteni.Ott is kell dolgozni,nem a semmiért kapják a fizetést."

Még mindig nem mondtad, hogy "mivel ott dolgoznak", ezzel hogy segítesz. Szerzel neki külföldön munkát? Vagy csak a szád jár?



"Mindenkinek van lehetősége,neked is lenne biztosan,csak tenni kellene azért,hogy jobban éljünk."

Szerintem sík hülye vagy, valami idióta degenerál pitsa lehetsz, már bocs, de ez lejön nagyon. Miből gondolod, hogy én nem teszek azért, hogy jobban éljek, sőt miből gondolod, hogy nem élek jól?

2010. jan. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!