Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A még garanciális karórámat...

A még garanciális karórámat miért nem javítják meg garanciában? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Előzmények: 2014.06. 28-án ajánlottan, tértivevényesen javításra feladott Timex karórámat, amin a night-light funkció elromlott, a tegnapi napig 2014.07. 30.-ig nézegették, majd felhívtak telefonon, hogy nem kevés pénzért megjavítanák a garanciális órámat, amit nem kértem, így a mai napon 2014.07. 31. a futár már vissza is hozta a következő irománnyal.


„Az órát szemrevételeztük és a következő észrevételt tettük. Az órát azzal a hibával küldte a szervízünkbe, hogy a világítás funkciója nem működik. Ennek az oka, a tokon található sérülés miatt történt beázás. Méltányossági alapon, figyelembe véve, hogy megtisztelt minket a bizalmával és Timex órát vásárolt, a tok cseréjére, illetve a szerkezet cseréjére 7500.- javítási költséget ajánlottunk fel, amellyel nem kívánt élni.”



2014. júl. 31. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyértelmű, hogy erre az órára már semmilyen okból nem lehet garanciális javítást kérni.

A garancia kizárólag a gyártás során keletkezett, azzal összefüggő hibákra vonatkozik. A törött árucikk nem javítható a gyártó költségén, mert nem rendeltetésszerű használat során keletkezett, nem gyári hiba.

A törés egyébként akkor is kizáró ok lenne, ha a gyárban vagy út közben törött volna el, még gyártás előtt.

2014. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nézegetem a tokot, de nem volt, és most sem találok rajta olyan sérülést, ahol vagy ami miatt beázott volna. Az órát rendeltetés szerűen használtam, a kezemen. Nem hordtam lábon, nem búvárkodtam benne,de még csak nem is fnem is tusoltam benne. Töredelmesen bevallom, hogy amikor esett az eső, nem vettem le, akkor is rajtam volt, mert egy 50 m-ig vízálló (nem cseppmentes, hanem vízálló) Timex ironman órától elvárhatja az ember lánya, hogy ha ezt írták
2014. júl. 31. 18:03
 3/8 A kérdező kommentje:
Még kimaradt, hogy az órán nincs törés, vagy bárminemű látványos sérülés, az óra pontos, minden flottul működik, csak a világítás nem. Nekem a vásárlásnál ez fontos volt. Mármint a sötétben világítás, az ébresztés.
2014. júl. 31. 18:10
 4/8 anonim ***** válasza:
KERMI vizsgálatot kérhetsz. Ez nem ingyenes. Ha az eredmény téged igazol, akkor a kereskedő/szerviz fizeti, ha nekik adnak igazat, akkor akkor neked kell kifizetni.
2014. júl. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A Kermi évekkel ezelőtt megszűnt. Melyik az a cég, ahol ezt a vizsgálatot megejtik és mennyibe fáj ez nekem? Amennyiben a vizsgálat engem igazol, ami sztem így lesz: KÖTELES-e elfogadni ezt a véleményt az óra szervíz? Vagy nem? Mert akkor ablakon kidobott pénz lesz az egész és nem szeretném, ha többe kerülne a leves, mint a hús.
2014. aug. 1. 08:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha jól gondolom, akkor ez ad infót:

[link]


Kermi megszűnéséről lemaradtam, bocs. Így a következő is elavult infó lehet, de nem hinném:

Nem neked kell utánajárni, hanem a szerviznél kell kifogással élned, s kérni a vizsgálatot.

A vizsgálat eredménye mindkét felet kötelezi. Tehát ha neked adnak igazat, akkor a szerviz köteles javítani.

2014. aug. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az elérhetőséget, megírtam a levelem a fogyasztóvédelemnek, rá is haraptak, de közben a szervíz is bejelentkezett, hogy mégiscsak megjavítják garanciában a garanciális órát :) Most boldogság, öröm :)
2014. aug. 5. 17:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Végre egy jó hír ... és igeeeeeen!:):):):) m e g j a v í t o t t á k garanciában, ahogy illik! :):):)Mondhatnám, hogy kár volt ezeket a felesleges köröket futni a szervízzel, de ha ez volt az ára, hogy oda-vissza küldözgessük... stb... megérte, mert visszakaptam a kedvenc órámat és működik!:)
2014. aug. 15. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!