Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 17 évesen kiiratkozhatok a...

17 évesen kiiratkozhatok a szüleim kisérete nélkül a jelenlegi szakközépiskolából ahova járok?

Figyelt kérdés
Jövőre esti gimibe fogok járni ,anyuék támogatnak a döntésemben ,viszont annyi dolguk van hogy nem tudnak eljönni velem a jelenlegi iskolámból kiiratkozni. Mondták hogy intézzem el egyedül de lehet egyáltalán ilyet? Hogy egyedül bemegyek és mondom hogy én most kiiratkozok... Már mindenhol kerestem erre választ ,de nem vagyok ebben biztos hogy szülő nélkül lehet... Kérlek segítsetek! Köszönöm!

2014. aug. 2. 23:20
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Nem lehet, mert a gyámnak ott kell lennie, vagy ha az iskola elfogadja, akkor egy szülő nyilatkozat kell a kiiratkozásról.
2014. aug. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ó rendben ,köszönöm szépen a segítségedet! :) És még ezzel kapcsolatban: A nyilatkozatra tudsz egy mintát küldeni vagy ilyesmi? Csak hogy biztosan jó legyen.
2014. aug. 3. 01:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Amíg tanköteles vagy, nem iratkozhatsz ki az iskolából, se szülővel, se egyedül. Csak akkor, amikor átiratkozol az estire.

És hiába 16 év már a tankötelezettség, felmenő rendszerben van, szóval te még 18 éves korodig vagy tanköteles. Én októberben lettem 18, és csak az idei tanév végén lett vége a tankötelezettségemnek.

Ha nagyon nem bírod, menj magántanulónak. Vagy lógj, a maradék 1 évben már úgysem csinálnak semmit - én is ezt a taktikát alkalmaztam, augusztusban iratkozom be estire. A kutya nem keresett az utolsó tanévben, csak az osztályfőnök hívott fel háromszor...

2014. aug. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja ,en most beszeltem az osztalyfonokommel es jovo heten megyek be a naplo fenymasolataert ,(ugy dontottem inkabb csak szimplan atiratkozok es nem egybol ki) es augusztus 25.en iratkozok be az estire es mivrl anyuek nem tudnak eljonni megkerdeztem a titkarnot es azt mondta hogy akkor eleg egy szuloi engedely es meg van oldva ,ugyhogy most minden a legnagyobb rendben halad :)
2014. aug. 8. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!