Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jónapot kívánok mindenkinek!...

Jónapot kívánok mindenkinek! Tegnap egy kis bajba keveredtem mikor megvédtem a fédekezésképtelen barátomat, milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
A történet az,hogy születésnapot ünnepeltünk,elég ittas állapotban voltunk az eggyik barátommal,áltunk,beszélgettünk,mikor odajött hozzánk egy 40 év körüli férfi(mi 23 évesek vagyunk)ő is elég ittas állapotban volt,kért tőlünk egy szál cigit,adtunk neki,beszélgettünk,majd óvatosan úgymond kóstolgatni kezdte a barátomat,szóváltásba keveredtek,a férfi mondta hogy verekedjenek és az édesannyát szidalmazta,a barátom felszólította,hogy távozzon,mikor ő megkérdezte ,hogy miért ki vagy te ? aztán lökdösni kezdte,majd elkapta a nyakát és elővett egy kést,én gyorsan megelőztem a bajt,mert a barátom védekezésképtelen állapotban volt,én egyszer oldalról ököllel arconütöttem a férfit aki eszméletét vesztette és a földre esett,a közelben lévő szolgáloton kívüli rendőrök odajöttek a férfi magához tért és elment,minket is felszólítottak hogy távozzunk,de utólag meggondolták magukat és kihívták a kollégáikat,a barátomat kihallgatták,engem még nem mert a sértettet sem tudták kihallgatni mivel nem találták otthon,nekem még sosem volt dolgom a rendőrséggel,csak tanú voltam,sosem voltam büntetve,felfüggesztettem se volt,ez az első esetem,milyen büntetésre számíthatok ?
2014. aug. 3. 16:56
 1/3 szántóvető ***** válasza:
a 8 napon túl gyógyuló súlyos testi sértés kizárható ezért csak szabálysértés,nem pedig bűncselekmény.a legrosszabb esetben pénzbírságot kapsz.ha a másik fél nem jelent fel akkor valószínűleg rendzavarás lesz a vád.ha feljelentene akkor lehet önvédelemre hivatkozni.
2014. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről (Btk.)

22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye [...] ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

2014. aug. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!Hasznosak voltak számomra!
2014. aug. 4. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!