Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan mondjátok? én úgy...

Hogyan mondjátok? én úgy mondom FELmenni Pestre és LEmenni a Balatonhoz, illetve LEmenni vidékre.

Figyelt kérdés
amúgy vidéken lakom, nálunk így használják
2010. jan. 12. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki így mondja...
2010. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is így mondom, de szerintem ez az ember lakhelyétől függ. Pl. egy pesti azt mondja, hogy 'Lemegyek Gödöllőre', míg én, aki vidéki vagyok, azt mondom, hogy 'Felmegyek Gödöllőre'.
2010. jan. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én ezt földrajzilag szoktam mondani. Pl mi elégg délen lakunk, ezért mi minden:-))
2010. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na kitörlődött a fele...


Tehát mi mindenhova majdnem "felmegyünk". De Harkányba már "lemegyünk"

2010. jan. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én Pécsi vagyok, mégis Pestre FEL megyek, de a Balatonra LE.
2010. jan. 12. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én most itt lakom Bp-en és vidéken(Nyíregyháza) mindig azt mondtuk hogy felmenni Pestre és lemenni a Balatonra, de itt Pesten sokan azt mondják hogy nem Fel költöztem hanem Le :D Végülis megértem, mivel Szabolcs az Észak-Keleten van de ez kicsit furcsa hogy Le költözöm nem fel :D
2010. jan. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!