Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretem az új információkat...

Szeretem az új információkat bármiről. Írnátok pár olyan dolgot amiről nem rég tudtátok meg hogy igaz/nem igaz, megtörtént/nem történt meg, hogy létezik/nem létezik? Szóval jöhet bármi érdekesség.

Figyelt kérdés

Mivel én tettem fel egy ilyesfajta kérdést, szerintem korrekt lenne ha én is kezdeném.


Én csak nem rég tudtam meg, hogy a mi is lényegében a galaxis. Több millió van még belőle a miénken kívül is. Több millió csillaggal és bolygóval bennük. Amelyekek közül bárhol lehet még bármilyen formályú élet.



2014. aug. 10. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nemrég tudtam meg, hogy azt a szót, hogy "formájú" nem elipszilonnal írják. Remélem, tudtam segíteni!
2014. aug. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Persze, és rengeteg csillag van egy darab galaxisban, és rengeteg galaxis van a miénken kívül.

Nos pl ott vannak az ufókról való dolgok, amik igencsak vitás dolgok.. hogy most hány faj is van, egyáltalán léteznek-e.. Én azt mondom hogy tuti kell hogy legyenek elvégre a galaxis marha nagy, és nem csak egy galaxis van,hanem marha sok, tehát élet biztos hogy van.


Az már más kérdés, hogy ezek baktériumok-e vagy esetleg növényk, de biztos van. Aztán hogy kész kifejlett idegen fajok... Nos kanada volt védelmi minisztere szreint négy idegen faj van a Földön. Mások mást mondanak, de azért úgy gondolom hogy egy ilyen amgas beosztásu ember mint egy védelmi miniszter azért viszonylag hiteles.


Aztán még.. ott van a töri is. Minél messzebb mész vissz a töriben ,annál jobban lesz sci-fi az egész. Pl van egy ókori indiai város ahol radioaktív sugárzás van, és kimutattáká hogy valamiko raz ókorban atombombával pusztították el. Meg ugye a teremtéstörténetben mind a sumér mind a szanszkritban le vannak írva hogy a fejlett technikával rendelkező lények avatkoztak az emberek életébe, és csatáztak egymással.


Aztán még.. nem tudom ,ez így nagyon tág kérdéskör.. :)

2014. aug. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ma tudtam meg, hogy a szomszéd néni kutyáját Szonjának hívják.

Tudtam, hogy van kutyája, de a nevét nem.

2014. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Én ma tudtam meg,hogy a tarhonya egy tésztaféle.Tegnapig azt hittem kaszálják valahol.
2014. aug. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 fruzsikaaaaaa válasza:
Én ma tudtam meg hogy, a Borisz Goudonov zenés népdráma , azt hittem hogy csak dramma per musica.(bocs ha nem értetted)😁😁
2015. márc. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

#2-es. Nem köll olyan messzire menni ahhoz, hogy ,,idegen életet" találjunk. A külső naprendszerben szinte az összes nagyobb holdon és nagyobb törpebolygón van nagy valószínűséggel felszín alatti óceán. Ezekben kialakulhatott valami primitív élet. (Pl. baktériumok.), (Pl. A Szaturnusz Enceladusz nevű holdja, ahol a felszín alatti óceánból kitörő óriási gejzírekben találtak szerves anyagokat.) Vagy a Szaturnusz Titán nevű holdja. Van neki légköre, szerves anyagokkal, folyékony etán-tavak, ... Ezen valószínűleg kialakulhatott a földitől teljesen különböző egyszerű élet (nem víz, hanem etán alapú, nem klorofillal, hanem hidrogén-cianiddal szerez energiát a fényből), melynek a kialakulását a tudósok ottani körülmények közötti kísérletekkel meg is erősítettek.

Vagy ott van a Mars. Régen volt rajta sok víz, és még most is van nagyon kevés. Régen kialakult rajta élet, mert találtak baktérium-kövületeket ott, és ha még mindig van ott kevés víz, akkor miért ne élhetnének ma is ott baktériumok?

A Vénusz. Mielőtt fölmelegedett volna a kezdeti időszakában, ott is voltak óceánok, melyek később elpárologtak. Ezekben az óceánokban is létrejöhetett az élet, mely később visszaszorult a légkörbe (nem a kénsavfelhők közepébe) és elnyeli az ibolyántúli sugárzás egy részét, különböző vegyületeket enget a légkörbe (melyek vagy reagálnak egymással [Pl: H2S, SO2], vagy élet nélkül nem keletkezhettek [Pl: SCO]), elhasználja a napsugárzás által keletkezett szén-monoxidot. Ezek mind légkörben élő baktériumokkal magyaráthatók.

Végül a Föld. Még itt sem ismerünk minden fajt (Pl: Tengerek mélyén, Vosztok-tóban, esőerdők mélyén...)

2016. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!