Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Abigélben mit csináltak...

Abigélben mit csináltak azoknak a lányoknak a hajával akiknek rövidre vágot kleopátrás hajú volt?

Figyelt kérdés
Illetve ha valaki a szüleivel kiment a városba és látogatáskor rövidre vágot hajal tért vissza ?
2014. aug. 10. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg bevágták őket a kukorékolók mellé, egy biblia és a "Diakonissza intézet története" című könyv társaságában, bűnbánatot gyakorolni.
2014. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor egy darabig büntetést kaptak volna ? Emlitet a regénybe Torma piroska egy diakonissza intézetis de ott felnötek voltak
2014. aug. 10. 17:56
 3/11 A kérdező kommentje:
Én aba reménykedtem volna hogy kicsapnak a matulából és átmehetem volna a Kokas pál gimnáziumba a kétoldalra fonot haj nagyon kényelmetlen számomra ugy hordva bántata a testem a haj és elég nehéz is szépre befonni egyenletesre.
2014. aug. 10. 17:59
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
A diakonisszás könyvet a Torma Gedeon kapta karácsonyra valamelyik lánytól, azért maradt meg ez a cím a fejemben. A diakonissza intézetben úgy tudom, az apácák laktak, Zsuzsanna is diakonissza volt, meg az összes nővér, aki felügyelt a lányokra. A hajbefonás meg gondolom azért volt kötelező, hogy minimálisra csökkentsék a lányok szexuális kisugárzását és a puritán ruhán kívül ebben is teljesen egyformák legyenek. Így nem állt fent az a veszély, hogy szegény Kalmár tanár úr izzadva hebeg-habog történelemórán, mert 20 fiatal lány a hajával játszadozva veti rá a kacérabbnál kacérabb pillantásokat. Egyébként viccet félretéve ez az egyik legjobb film, amit valaha láttam, kiválóan bemutatja, milyen volt az, amikor még erkölcsre, tiszteletre, és hasonlókra dolgokra nevelték az embereket, még ha itt egy kicsit túlzásba is vitték. Az is elszomorít, amikor látom a filmben a Matula belső tereit, a méteres vastagságú falakat, a régi ablakokat, mert az jut eszembe, hogy érdekes módon régen még volt pénz eladósodás nélkül is ilyen gyönyörű és tartós épületeket építeni és ilyen intézményeket fenntartani. Ma már az iskolákban nyoma sincs az erkölcsnek és a tanárok tiszteletének, és ha véletlenül felépítenek valamit az országban (szigorúan eladósodás árán), az pár éven belül széthullik a francba, mivel az egyetlen cél az építő cégek meggazdagodása volt.
2014. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kösz semmire se mentem a válaszodal és a diakonissza intézet könyvét karácsonykor Torma Piroska kapja meg a nagybátyjától azaz torma gedeontól. A hajhoz annyit a lányok voltak titokban szerelmesek kalmár péterbe na mindegy.
2014. aug. 10. 21:24
 6/11 A kérdező kommentje:
Várom még aki tudja a kérdásemre a választ
2014. aug. 10. 21:25
 7/11 anonim válasza:
93%
Ginának is rövid volt a haja, mikor bekerült a Matulába, és ugyanúgy két copfba fonva kellett hordania, mint másoknak.
2014. aug. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
32%

Előző vagyok

A Kokas Pál pedig emlékeim szerint fiúgimnázium...

2014. aug. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Dehogyis az az Állami gimnázium és nem egyházi. Utolsó elötti igen a filmben ginának nemvolt valami hosszú a haja de azt kérdeztem mi történt volna aba az esteben ha valakinek levágták volna a haját ? A Rövid hajat pedig ami olyan pici kleopátrás azt nemlehet befonni. Gina haja a filmben igen hülyén nézet ki amugy D
2014. aug. 11. 22:11
 10/11 anonim válasza:
80%

Attól hogy állami gimnázium attól még nem biztos, hogy koedukált (sőt, abban az időben, szinte lehetetlen, hogy koedukált lett volna).


És nem gondolom, hogy bármelyik szülő, aki a Matulába adja a lányát, elkísérné azt rövid hajat vágatni, amikor nagyon jól tudja, hogy milyen szabály vonatkozik a frizura hordására (két fonat).

2014. aug. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!