Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2 órás bejelentés, TB? Lehet...

2 órás bejelentés, TB? Lehet ebből probléma h a félévig nem fizetem? Be kell mennem a munkaügyibe?

Figyelt kérdés
Lediplomáztam, más foglalkozásban dolgozok, rögtön már államvizsga után dolgozni kezdtem (nem a diplomámmal), viszont 2 órára vagyok (elvileg,mert még ezse tuti h egyáltalán bevagyok) bejelentve. Havi 90 ezer körül kapok fizut (nettó, levonva belőle minden). A tb-t nem fizetik szerintem, de csak félévig tart ez a munka! Ha addig nem megyek dokihoz stb nem akarom fizetni. Utána úgyis normális munkahelyet szeretnék. Illetve, hogy így van értelme beregisztrálnom a munkaügyibe? Vagy bemennem, így átvállalják a TB fizetést?

2014. aug. 22. 13:42
 1/1 wandermoon válasza:

A biztosítási jogosultság nem függ attól, hogy hány órás a munkaviszonyod.

Ki a biztosított?

....amennyiben az e tevékenységéből származó, tárgyhavi járulékalapot képező jövedelme eléri a minimálbér harminc százalékát,

illetőleg naptári napokra annak harmincad részét.


Ha bejelentettek és a bejelentett fizetésed eléri a minimálbér 30%át, akkor nem kell külön fizetned, akkor sem, ha a cég ténylegesen nem fizette meg -azaz tartozása van a NAV felé- utánad a járulékokat.


[link]

Az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságnál az aktuális jogviszonyt kell vizsgálni. Ennek megszűnését követően maximum 45 napig áll fenn a jogosultság, ezt nevezzük passzív jogosultságnak.

Ezen időszak alatt egy másik jogosultságot kell szerezni: pl. új jogviszony (új munkavállalás), vagy egyéb jogosulti kategória (nyugdíjas, szociálisan rászorult) alapján lesz jogosult igénybe venni az

egészségügy szolgáltatásait. Ha azonban a biztosítási jogviszony 45 napnál rövidebb ideig állt fenn, ez

esetben a passzív jogosultság is ezzel megegyező időtartamig érvényes.

Ha a biztosítás/jogosultság megszűnését megelőzően fennállt korábbi biztosítás/jogosultság 45 napnál hosszabb ideig állt fenn, és az utolsókét megszűnt jogosultság nem állt fenn ugyan 45 napig, de a két biztosítás/jogosultság fennállása között 30 napnál kevesebb nap telt el, 45 napig fennáll még az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság.

2014. aug. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!