Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Feketelőport miből lehet...

Horthy99 kérdése:

Feketelőport miből lehet készíteni?

Figyelt kérdés
én a szénporos technikára lennék kíváncsi

2014. aug. 25. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Porított faszén, kénpor és kálium-nitrát keveréke.
2014. aug. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ként hol tudok venni?
2014. aug. 26. 07:19
 3/3 anonim válasza:

A fekete lőpor készítése régi és most is használják...igaz nem a fegyverekhez hanem szórakoztatáshoz.A készítése egyszerű viszont veszélyes és akár kiüríti a pénztárcádat.Összetevők:

-75% kálium nitrát (salétrom vagy KNO3)

-15% gyenge minőségű faszén

-10% kén


Beszerzési helyek:

-Kálium nitrátot pontosan én sem tudom hogy hol árulnak olcsón hatékonyat.Talán a gazdaboltot célozd meg.

-Szenet könnyű beszerezni,főleg ha rossz minőségű.Az a gyenge minőségű amit ha meggyújtasz égni kezd,nem izzani mint a brikett.

-Ként patikában kaphatsz.DE vigyázz!A kén a legveszélyesebb szerintem ezek közül.


Próbáld ezeket összeaprítani,külön-külön.Ha kész óvatosan keverd össze.(Védőfelszerelésben,mert már volt belőle kemény baleset)Ha alaposan összekeverted akkor kint a szabadban az aszfalton gyújtsd meg,és ne menj olyan közel.Ha nem gyullad meg akkor csak az alapanyagokkal van baj.DE amint mondtam a kén a legveszélyesebb,ha beszívod a füstjét akkor komolyan megbetegedhetsz mivel a kén+víz=kénsav.És a tüdődet kaparhatja ami nem kellemes és halálos.Amúgy ajánlott az elején 100g-ot készíteni.


Veszélymentes tüzeskedést kívánok! :)

2016. jún. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!