Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nincs nagyobb hitem?

Petisfsdfsdf kérdése:

Miért nincs nagyobb hitem?

Figyelt kérdés
Igazából van egy ismerősöm aki nagyon nagy hittel rendelkezik, sok tapasztalata van amiket el is mondott nekem ,de mégsem hiszek eléggé az úrban.Olvastam a bibliából is elég sokat, láttam sok dokumentumfilmet, utána jártam a dolgoknak de mégsem hiszek eléggé ez miért van?

2014. aug. 26. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:
azért nem hiszel istenbe mert tudod hogy nincs és ezt alátudod támasztani logikus érvekkel is szerintem
2014. aug. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
A Biblia azt írja, hogy ha valaki keresi Istent, az meg is fogja találni. Ennek az egyetlen módja szerintem, ha a Bibliát olvasod. Ha van további kérdésed, írj privátban nyugodtan, talán tudok segíteni.
2014. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele.

Sokféle vallás érdekel többek között a kereszténység is, utána olvastam ennek is és még sok más vallásnak pl buddhizmus, jehova tanúi, sámánizmus, sátánizmus, wicca, spiritiszták, stb. Ezek között van ami talán nem kifejezetten vallás, de más a hitvilága.

De nem lettem hívő, mert tudom hogy egyik sem igaz, és logikus érveim vannak rá hogy miért nem. Egy ideig próbáltam keresztény lenni de nem ment, még a Bibliát is olvasgattam, hát nem találtam semmi különöset. Sőt személy szerint jobban tetszenek más vallások, még a sátánizmus is, mert érdekesebb.

2014. szept. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én kerestem Istent de nem találtam.

Sok hívővel ellentétben a bibliát kiolvastam 2x is, hogy megértsem. Hogy megtaláljam Istent.

Végül erre jutottam, és így is élek:

Véleményem a hitről, a vallásról, talán egy filmidézet tudja legjobban kifejezni a gondolatom róla:

"Én nem tartom sokra a vallást. Túl sok vakbuzgó őrült lázálmát nevezték már a vallás nevében Isten akaratának. A szentséget az igaz tettekben és a védtelenek melletti bátor kiállásban találod."

Azaz nem hiszek abban, hogy a gyónás, vagy bármilyen más bűnbocsánatnak nevezett szertartás, vagy érzés mentesít az elkövetett bűneid alól.

Amit életedben elkövettél, jót és rosszat, a végső pillanatban azt fogják mérlegelni. Minden döntésért, minden amit tettél, vagy nem tettél.

Azt fogják mérlegre vetni.

Az fogja meghatározni, milyen ember is voltál.

Hogy mennyien fognak rád emlékezni, és akik emlékeikben megőriznek, jó érzés fogja el majd őket amikor majd rád gondolnak, vagy rossz.

Ez az én hitem, és nem bármiféle vallás, vagy isten, vagy túlvilági "élet".

ha meghalsz semmivé leszel, csak emlékké válsz. rajtad áll, szép emlék leszel, vagy rossz emlék.

Ehhez a hithez nem kell kereszt, sem szenteltvíz. Csak szép élet. Tetteid döntik el, milyen ember voltál, milyen emlék leszel.

2014. szept. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!