Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Éles lőfegyver tartása így...

Éles lőfegyver tartása így lehetséges? /lent/

Figyelt kérdés
1-2 évvel ezelőtt volt "lopási kísérletem" (nem tudom, hogy írjam - első és utolsó, azóta is bánom), 14 éves voltam, az érték pedig kevesebb mint 10E ft volt, a bíróságon "csak" figyelmeztettek. Kérdésem lenne, hogy ezek után a későbbiekben lehet-e éles lőfegyverem, vagy ez már kizáró ok a tartási és viselési engedélyhez, illetve ugyanez a gáz-riasztó posztollyal, szerezhetek rá viselési engedélyt, vagy kizáró ok? A válaszokat köszönöm, hasznosoknak megy a zöld kéz! Szép estét!

2014. szept. 2. 01:02
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem teljesen világos. Ha nem lőfegyverrel, riasztóval követted el semmi köze hozzá. De hogy más szempontot is mondjak: éles lőfegyvert tartani csak ha jol hiszem rendvédelmi szerv tagja jogosult. Gázriasztóhoz nem kell engedély. Alapból mivel 14 évesen még nem vagy cselekvőképes azaz nincs priusz
2014. szept. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ, ment a zöld kéz!
2014. szept. 3. 07:10
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

minden lehetséges


éles lőfegyver tartására viszonylag jó esélyeid vannak, több lehetőség is van, talán a legegyszerűbb, ha beiratkozol sportlövőnek, majd fél év elteltével tudod otthon is tartani


a viselése macerásabb, megoldható az is, de abba most nem mennék bele


gázriasztó minden további nélkül vásárolható, és a viselésit is meg szokták adni az emberek 99%-nak, a te kis bírósági ügyed senkit se fog érdekelni

(tartásit is csak akkor utasítanák el élesnél, ha: szándékos, személy elleni erőszakot követtél volna el, vagy társadalomra veszélyes bűncselekményt)

2014. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
2.-ik válaszoló neked is köszönöm, ott még nem tartok és nem is fogok odáig eljutni! :)
2014. szept. 11. 00:47
 5/7 Arragorn válasza:
Persze lehetséges, csak szerez a rendőrségtől engedélyt, illetve tedle a Spchiés tesztet, előte, majd regisztáltasd. vagy ha nagyon szeretnél pisztolyt az oldaladon menj el rendőrnek
2015. aug. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is, de ehhez jelenleg nincs meg a megfelelő fizikum, de erősíteni kell aztán évek múlva is meg lehet csinálni. :)
2015. szept. 27. 23:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze nem csak emiatt, hanem alapból tetszik ez a hivatás.
2015. szept. 27. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!