Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Meg tudnátok mondani, hogy...

Meg tudnátok mondani, hogy nagycsaládosnak számítunk-e? (Részletek lent! )

Figyelt kérdés

"3. nagycsaládos:

a) legalább két eltartott testvére vagy három gyermeke van, vagy

b) eltartóin (eltartóján) kívül legalább két vele egy háztartásban élő személyre igaz,

hogy havi jövedelme nem éri el a minimálbér összegét, vagy

c) legalább két kiskorú gyermeknek a gyámja"


Szóval, én a b) pontban reménykedem, de nem igazán értek az ilyen dolgokhoz ezért teszem fel ezt a kérdést.

Egy háztartásban vagyunk 8-an(gyakorlatilag 9-en, csak nagynénémnek lejárt a lakcímkártyája) abból ugye két ember az én eltartóm, van egy testvérem, van két unokatestvérem, és velünk élnek még anyukám szülei is.

Akiknek rendszeres havi jövedelmük van, azok közül csak nagymamának kevesebb a nyugdíja mint a minimálbér, de ugye testrévem sem dolgozik, szóval ő is kevesebbet keres mint a minimálbér, így akkor megvan a 2 ember ami kell a b) ponthoz.

De nem tudom itt számít-e az a személy akinek nincs rendszeres havi jövedelme, ezért szeretnék véleményeket kérni, hogy szerintetek teljesül a b) pont vagy sem?

köszönöm szépen a válaszokat, és hogy elolvastátok^^



2014. szept. 4. 00:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Sok család együttélése még nem nagycsalád.

gyerekek számítanak, a sok felnőtt együttélése nem.

egy testvér, és két unokatestvér, meg te.

Négy kiskorú. ( ha jól értem. )

Tesód, és te a szüleid a hivatalos személy aki eltart téged.

Az unokatestvért örökbefogadtátok? Ha szüleid lennének felelős érte akkor lennétek nagycsaládosok.

De ha unokatesóid szülei a hivatalos eltartója, és felelőse, akkor megint, csak csok család együttélése, ami nem számít nagycsaládnak.

2014. szept. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!