Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt ér egy...

Mennyi idő alatt ér egy elsőbbségi küldemény Magyarországról Amerikába?

Figyelt kérdés

Augusztus elején megvettek tőlem egy pólót Ebayen, amit annak rendje és módja szerint postáztam is az illetőnek rövid időn belül. Kisebb csomagról van szó, amit elsőbbséggel adtam fel, elvileg repülővel ment el és valami 1300 forintot fizettem érte. Most kaptam egy üzenetet a vevőtől, hogy még mindig nem kapta meg a csomagot. Mit tudok tenni? Lehetséges, hogy odaér még? Mert már rég meg kellett volna kapnia...

Legalábbis tavasszal küldtek nekem egy csomagot az USA-ból, ami 2 héten belül megérkezett. Azt hittem, ez visszafelé is működik...


Még valami: hasonló dolog történt még május végén, amikor is egy ismerősöm Angliából küldött volna nekem egy kisebb csomagot, Royal Maillel, amit azóta sem kaptam meg. Ez ügyben sem tehetek semmit?


Inkább úgy érzem, hogy a Magyar Posta itt a ludas, bár nem tudom...



2014. szept. 6. 03:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Anyukam Aug 22en adott fel egy kisebb csomagot Mo-rol (elsobbsegivel, kb. 3ezer forint volt) es en Sept 6an kaptam meg a nyugati parton (itt szombaton is van posta).


Ez az egyetlen olyan csomag amit nem ajanlva adott fel mert nem volt benne ertek. Mindig ajanlva adja fel a csomagot azert, hogy legyen nyoma. Ilyenkor nekem ala kell irnom valamit es ha nem vagyok otthon be kell mennem a postara es ott tudom atvenni alairas utan a csomagot.

Ha te csak siman feladtad a cuccot akkor annak nincs nyoma.


A vasarlod nyithat egy ugyet az eBay fele es joggal kovetelheti vissza a penzet es te nem tudod bizonyitani hogy feladtad :(


Oke hogy megvan a blokk ami igazolja, hogy voltal a postan es fizettel, de ez az eBaynek nem eleg. Ha nincs nyomkovetesi szam, nem tudod igazolni, hogy a termek a vasarlohoz megerkezett akkor a penzt vissza kell majd adnod.


Persze meg megerkezhet a cucc, nem tudom meddig kell/illik varni, de ha eltelik kb. egy honap es meg mindig semmi (vagy mondjuk 45 nap) akkor sajnos ezt benezted.


Egy kerdest a posta fele intezhetsz, hogy van-e valami amit te tehetsz. Vissza tudsz menni szemelyesen erdeklodni? Vagy hivd fel oket. A blokk meg megvan, ugye?

2014. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!