Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akkor honnan származunk mi...

Akkor honnan származunk mi magyarok és a nyelvcsalád?

Figyelt kérdés
Régen jöttek ezzel a hazugsággal, hogy finnugor nyelvcsalád, meg ilyenek, aztán a törökössel meg kaukázus meg ilyenek, DE most mi az igazság? Valaki küldjön ilyen nyelvcsaládos képet és egy származásos kis szöveget, nem szeretnék 1 órás videókat nézegetni, szóval röviden az értelmesektől.

2014. szept. 6. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
2014. szept. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Már miért lenne hazugság?


Szerinted mégis honnan származunk, a Sziriuszról?

2014. szept. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Remek a hozzáállásod.


Amúgy meg min csodálkozol? Vedd el egy népnek a gyökerét, és a nép meghalt.

2014. szept. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
A nyelvcsalád 100% hogy finnugor. A nép meg egész más, nem is tudom miért hallucinálnak mögé mást. Simán lehettünk a hunok haverjai (nem mintha érdekelne)
2014. szept. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom veletek mi van. A finnugor az 100% hogy Hazugság! Ezt már 100-an bebizonyították rendes adatokkal és ilyenekkel, de azt hogy finnugor azt senki se bizonyította, vagyis én azt tuti nem eszem meg. Alapból rövid értelmes válaszokat kértem mint pl.: A magyarok egy része Ázsiából ered a másik meg mit tudom én tegyük fel Kínából... ilyeneket vártam, nem linkeket meg finnugor hazugságokat, de végül is belétek ezt nevelték a mai tanárok a mai hazugságot :/
2014. szept. 9. 20:16
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
#5: a nyelvészek már a 30-as években bizonyították a finnugor elméletet, és egyébként ha akarod bebizonyíthatom. Csak azt nem értem hogy ez hogy jön a magyarOK származásához???? A nyelv =/= nép...
2014. szept. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Két kérdést nem teszek fel mert fél órát kell közte várni, úgy merült fel egyszerre x'd


Amúgy meg igen, szükségem lenne a magyarázatra, mert már unom, hogy mindenki mást mond, egyszer török dns aztán finnugor aztán kaukázus aztán mongolok, fhuu...

2014. szept. 13. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:
28%

Már megint kevered, a NYELV =/= NÉP. Hiába török dns meg bármi biológiás lófasz, a NYELVÜNK az finnugor.


Ezt most demonstrálom:

Kezdjük egyértelmű szavakkal: (finn-magyar)

veri - vér

käsi/käti - kéz

jää - jég (jää ~ jee)


Innen indulunk. Mit figyelünk meg? A käsi/käti szóban az eredeti *t a magyarban z-vé a finnben pedig helyzettől függően s-szé vált (néha a finnban maradt t).


Keressünk olyan szavakat amiben ugyanilyen párosítás van! Hát jópár, itt csak 2 lesz:

sata - száz

kota - ház


A kota-nál megtaláltuk a következő egyezést: a szó eleji k a magyarban h-nak felel meg. (Mély magánhangzó előtt legalábbis, mert a käsi-kéz az marad)

Erre példák:

kala - hal

kuole - (meg)hal

katoa - hagy

kolme - három (a l és a r itt egy hangnak tekinthető vö. lükverc és hasonlók)


Ezenkívül még van egy szóeleji p - f megfeleltetés (a germán és latin nyelvek között ugyanez a párosítás rokonság szempontjából, egyik leggyakoribb ilyen)


puu - fa

pusertaa - facsar

pakkua - fakad

pala - falat

pata - fazék (a t -> z itt is megvan látod?)

pääsky - fecske

pää - fej

pieli - fél (vminek a fele)

pelkää - fél (fél vmitől)

pilvi - felhő

pesä - fészek

poika - fiú

pii - fog (a szádban)

pyy - fogoly (madár)

punoa - fon

paska - fos


^ez a lista itt fönt volt ami engem meggyőzött. Van még csomó olyan amihez hangváltozás sincs:


elä- - él

ui- - úszik

mene - megy

nuola - nyal

niele - nyel

tunte - tud

anta - ad

kulke - halad (k -> h megint)

kytke - köt

teke - tesz

ala- - al(ul)/alá stb

miniä - meny

vyö - öv (e. vüö)

liemi - lé

voi - vaj

yö - éj (e. üö)

kivi - kő (magas magánhangzó, szóval nincs k -> h)

tyvi - tő (e. tüvi)

mesi/meti - méz (t -> z ismét)

mehiläinen - méh

talvi - tél (? ebben nem vagyok biztos)

kusi - húgy (k -> h)

uusi - új

kuusi - hat (k -> h)

neljä - négy



Mivel nem nyelvésznek nézel ki, azért írtam a sok szót, igazából a nyelvészeti bizonyítás a szabályos hangmegfeleltetés, nem a szavak, hiszen a szavak akár véletlenek is lehetnek... (Bár ennyi azért valami)

2014. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
28%
^-- látom kérdező ezek után nem nagyon kötekedsz már :DDD
2014. szept. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!