Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi alapján merik ezt így,...

Mi alapján merik ezt így, megalapozatlanul, bizonyíthatatlanul, tudománytalanul kijelenteni több ezer évre visszamenőleg, a finnugor nyelvcsalád őshazáját illetően, miért nem lép ez ellen a magyar tanügy, a kormány?

Figyelt kérdés

Az ominózus kijelentés, állítás, de inkább csak délibábos feltételezés, mely nyelvészeti nyelvtörténeti kérdéssé degradál egy történelmi fogalmat az őshaza fogalmát, ráadásul van pofája el helyezni bizonyítékok nélkül térben és időben:


"A finnugor nyelvcsalád őshazája az Ural vidékére tehető. (I.e. VI-IV. évezred: Nyugat-Szibéria, Ob alsó folyása)

Forrás: kidolgozott érettségi tételek | Érettségi"


Van valami bizonyítékuk? Találtak valamit? Régészeti lelet esetleg?

Pl. Ős finnugor nyelven íródott agyagtábla abból az időből arról a területről ami esetleg alátámaszthatná ezt a hajmersztő állítást?


Ha nincs semmilyen kézzelfogható bizonyítékuk ne állítsanak ilyen hajmeresztő dolgokat több ezer évre visszamenőleg és kérem írják át a történelmi érettségi tételt(A tétel: [link] ) is ennek megfelelően, hogy ne a feltételezésbe és hazugságba szaladjanak bele, hanem az igazság legyen állítva:


Pl. így: A finnugor nyelvcsalád őshazája történelmi bizonyítékokkal, leletekkel való alátámaszthatósága híján ez eddig ismeretlen és meghatározhatatlan térben és időben a történelem tudomány számára.(Elvégre történelem érettségi tételről van szó, és nem nyelvészeti "marhaságokról" fejtegetésekről.)


Ez az előbbi állítás sokkal jobb és hasznosabb az érettségiző diákok számára holmi oktalan feltételezgetésnél, délibábos állításnál az Ural és Nyugat-Szibéria vidékénél, I.e. VI-IV. évezrednél és az Ob alsó folyásánál és nem feltételez, nem tesz valamit, valahova bizonyítékon nélkül, hanem a jelenlegi rendelkezésünkre álló ismeretek alapján (ami= 0 -val) a nyelvcsalád őshazáját illetően igazat, igazságot közöl.(nem hazudik)


Történelmi szempontból hajmeresztő dolgokat állítanak, egy tudományos nyelvészeti megállapításból kiindulva.

Erre azt tudom mondani a szó elszáll az írás megmarad. Amíg nem tudnak kézzelfogható, tudományosan megvizsgált és igazolt írásos bizonyítékkal szolgálni ezt az állítást illetően addig semmisnek kell tekinteni. Tehát úgy vélem hogy ez egy méltán hibásnak tekinthető, nem igazolt "hazug" állítás, ami kifejezetten kártékony hatású egy általános magyar történelmi műveltséget felmérő tételben egy érettségiző magyar vagy bármilyen nemzetiségű diák számára.

Tehát addig amíg nem igazolják csak egy szemenszedett történelem tudományi szempontból egy délibábos nyelvészeti fejtegetésen alapuló történelmietlen hazugság marad a finnugor nyelvcsalád őshazája a legnagyobb tisztelettel és jóindulattal is.


Különben is mióta van egy nyelvcsaládnak őshazája?

Mi alapján van egy nyelvcsaládnak őshazája?

Miért teszik oda az őshazáját ha szinte képtelenség bizonyítékok nélkül még csak hozzávetőlegesen is megállapítani hogy hol volt?

Egyáltalán miért írnak bele egy érettségi tételbe bizonyítékok nélküli, nem alátámasztható dolgokat?



2014. jan. 7. 13:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Hát ilyen határozott és megalapozott felháborodás ellen mondani nehéz dolog. Meg ezért is nehéz, mert vannak emberek, akik számára a bizonyíték nem valami látható, kézbe fogható dolog, hanem logikai összefüggések ellentmondásmentes, bonyolult rendszere is lehet. És ezt én nem tudom megértetni veled.
2014. jan. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%

Ha a levegőt NEM LÁTJUK tudsz bizonyítékot hozni nekem a létezésére??? Hát még a többi galaxiséra?! Elvégre biztos csak jól meghamisítják a csillagászok az eredményeket! Zsidóösszeesküvés!


Hülye vagy fiam, leülhetsz, de előtte még ajánlom figyelmedbe ezt: [link]


A tudomány ellentmondás nélkül elfogadja a finnugor elméletet. Ha ez neked nem tetszik, akkor neked kell szakmailag bebizonyítanod, hogy ez miért hazugság ÉS hogy mi a valódi elmélet, nem az "ellenségen" számonkérned, hogy ma pöttyös helyett miért csíkos inget húzott.

2014. jan. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%

"Ha a levegőt NEM LÁTJUK tudsz bizonyítékot hozni nekem a létezésére" őőő pl van szilárd meg folyékony oxigén is? őőő pl fúj a szél őőő pl vannak légüres terek őőő pl levegő nélkül fulladozok? őő pl mert fel lehet fújni a lufit

őőő pl mert fizikáról hiányoztál?

2014. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
22%

47, ne már, tényleg? Ezt eddig nem is tudtam!


[link]

2014. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
Akkor mondj inkább viccesebb példát.
2014. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Hogy érthető legyen!


Én nem a magyar nyelv finnugor nyelvcsaládba való besorolása és az ezen nyelvekkel való rokonságát kérdőjelezem meg.

Az a nyelvészet által teljen bebizonyított, helyén való, hiteles tény, hogy a magyar nyelv hasonlít bizonyos észak Eurázsiai nyelvekhez melyek szintén hasonlítanak egymásra és ezáltal egy nyelvcsaládba sorolhatók a finnugor nyelvcsaládba.

Tehát a magyar nyelv hitelesítetten és jogosan Finnugor nyelvcsaládba sorolható, finnugor nyelv. Ez vitán felüli számomra.

Nincs helye kételynek.


Ezt az állítást illetően bizonyítékok hiányában már annál inkább helye van a kételkedésnek:


"A finnugor nyelvcsalád őshazája az Ural vidékére tehető. (I.e. VI-IV. évezred: Nyugat-Szibéria, Ob alsó folyása)

Forrás: kidolgozott érettségi tételek | Érettségi"


Hogyan is, mi alapján tudják bizonyítékok híján ilyen pontosan elhelyezni a nyelvészek sz I.e. VI-IV. évezredbe a Ural, Nyugat-Szibéria, Ob alsó folyása vidékére a finnugor nyelvcsalád őshazája?


Ha erre a kérdésemre, érdemi, logikus vitán felüli, megkérdőjelezhetetlen választ kapok akkor elhiszem ezt a tételben megjelenő állítást a finnugor nyelvcsalád őshazáját illetően. Sőt még én kérek elnézést, hogy eddig nem hittem benne.

Ha nem jön érdemi logikus, igaz, hiteles válasz, továbbra sem fogok hinni ebben az állításba, sőt tűzzel, vassal, harcolni fogok ellen, alsó felső, országos és nemzetközi szinten, ameddig csak élek.

2014. jan. 7. 14:21
 7/26 A kérdező kommentje:
Ha nem jön érdemi bizonyíték, logikus, igaz, hiteles válasz, továbbra sem fogok hinni ebben az állításba, sőt tűzzel, vassal, harcolni fogok ellen, alsó felső, országos és nemzetközi szinten, ameddig csak élek.
2014. jan. 7. 14:25
 8/26 anonim ***** válasza:
30%

Még mindig nem fogod fel, hogy nem a mi feladatunk meggyőzni téged, hanem a tied, hogy nekünk bebizonyítsd a kétkedésed igazát?


Nem vagyok lingvisztikus, de ahogy nézem te sem, mert érettségi tételekre hivatkozol forrásként. Nekem azoknak az egybehangzó, ellentmondásmentes véleménye, eredményeik elegendőek, akik egész életükben ezt kutatják, a gyakorikerdesek.hu színvonalánál picikét magasabb szinten.

2014. jan. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Kérdés ugyanaz:


"Hogyan is, mi alapján tudják bizonyítékok híján ilyen pontosan elhelyezni a nyelvészek sz I.e. VI-IV. évezredbe a Ural, Nyugat-Szibéria, Ob alsó folyása vidékére a finnugor nyelvcsalád őshazája?


Ha erre a kérdésemre, érdemi, logikus, bizonyítékkal igazolható, igaz, vitán felüli, megkérdőjelezhetetlen választ kapok akkor elhiszem ezt a tételben megjelenő állítást a finnugor nyelvcsalád őshazáját illetően. Sőt még én kérek elnézést, hogy eddig nem hittem benne."


Ha nem jön válasz akkor egy semmi az egész erre felépített elmélet, egy nyelvészkedésből kiinduló feltételezés, történelmi kacsa elmélet egy hazugság, ami ráadásul bekerült az érettségi tételek közé, amivel mérgezik az iskolásokat és az érettségiző diákokat, és az általános történelmi műveltséget.


Amiben egyszerűen nem szabad hinni mert bűn a történelem tudománnyal szemben.

2014. jan. 7. 14:42
 10/26 anonim ***** válasza:
49%

Jó, belátom te tényleg ennyire hülye és fafejű vagy.


Én nem vagyok lingvisztikus, tehát mégis hogy tudnék neked erre választ adni? De ha beírsz mondjuk az ELTE releváns tanszékére egy kedves e-mailt, valószínűleg megkapod rá a választ.


Miért hiszed azt, hogy ez az oldal a nyelvtudomány reprezentálása lehet akármilyen szinten? És ha nem szélsőjobb-türkszármazásozni akarsz, akkor ezt miért a Politikában kérdezted meg, kicsit sem álságos barátom, mondjuk a Tudományok, netán a Közoktatás téma helyett?

2014. jan. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!