Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Tescoban voltan, az önkiszol...

A Tescoban voltan, az önkiszolgáló pultnál 4 kiflit ütöttem be a 2 pizza helyett fizettem 60 ft a két pizzaért a boltot elhagyva szóltak h ez nem kifli, a Tesco biztonsági őre irt egy jegyző könyvet a 2 pizzat utólag kifizettem?

Figyelt kérdés

Azt mondták hogy majd érkezik egy levél . Ebből lehet valami bajom, vagy számíthatok pénzbírságra?

(205ft/db a pizza ára 410 ft fizettem ki

(ez az első ilyen akcióm)



2014. szept. 9. 01:41
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Már elmúltam 18 éves. És az a levél mikor érkezne meg kb ,azt a Tesco bol jön vagy a rendőrség?
2014. szept. 9. 01:49
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

hát ha aláírtad, azaz elismerted, akkor nyilván elküldik a rendőrségre aztán majd kapod az idézést.

nem egy nagy show de sajnos mostanában pont ezekre a semmiségekre repülnek rá még a terrorelháríással is, és könnyen bíróság a vége.

2014. szept. 9. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
És hogy ha nem írtam volna alá az elismerést akkor mi lett volna ? És priuszom lehet ezért?
2014. szept. 9. 02:24
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Ha kamera rögzítette a történteket, akkor teszel egy kis csavart az ügymenetbe, de akkor is felelősségre vonnak. Betörők sem szoktak két tanúval aláírt nyilatkozatot tenni a meglátogatott lakásban.
2014. szept. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Értem persze , de azért 410 ft rol van szó , azért az csak nem olyan nagyin súlyos bűn, persze hülyeség volt meg meg is

bántam . De mivel még semmi ilyen ügyem nem volt, nem tudom mire számíthatok. pénz bírság,erkölcsi bizonyítványomba be fog ez kerülni , vagy esetleg még bíróságra is kell menni?

2014. szept. 9. 12:24
 6/16 anonim ***** válasza:
Jog rovatba nem mernék írni semmit, de hát ez csak egyéb. Úgy gondolom, hogy mivel a kár megtérült, csekély összegről van szó, megrovás lehet. Börtönbe biztos nem kell menned.
2014. szept. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

dehogy lesz börtön. az elején amikor behozták a szigorításokat, akkor beújítottak pár nagy látáványos üggyel, hogy körömlakklopásért is X hónap börtön, szal az elvi lehetőség fenn áll, de gyakorlatilag biztos h nem mész börtönbe.


Végül is, ha meg elismerted, akkor egyszerű az ügy, legrosszabb esetben kapsz egy megrovást. Erkölcsidben nem lesz benne még akkor se ha pénzbüntetésre ítélnek (az csak akkor van benne, ha felfüggesztett vagy letöltendő börtönt kapsz).


Itt egy ilyen ügynél a legvacakabb az egészben a macera amivel jár maga az eljárás (a jó nagy semmiért).


Nem tudom, mennyi idős vagy, de most már ha aláírtad, ne vond vissza, mert tényleg csak megcsavarod az ügyet.


Legközelebb viszont gondold ezt meg, mert az a kamerás duma a legtöbbször csak szöveg (eleve a fent levő kamerákból jó ha 20-30 % működik ...), és valójában semmijük sincs (Elmondom a tapasztalatomat: egyszer jártam úgy, hogy vártak a bizt. őrök, és hogy én ezt meg azt loptam, na én meg csak lestem, hogy mi van. persze nem loptam semmit, de ők állították, hogy de van kamera-felvétel is róla, kár tagadnom, na mondom oké, megtagadtam az aláírást, jött a bírósági tárgyalás és szted mi lett belőle? nagyon élveztem a pofára esésüket, ugyanis jött 4 db bizt. őr tanúnak, akik mind állították, hogy ők látták, ahogy elloptam a ceruza elemeket, és hogy erről van kamerafelvétel is, én meg kitartottam amellett, hogy én ugyan nem loptam, na aztán a bíró mondta nekik, hogy akkor nézzük meg a "bizonyítékot", azaz a videofelvételt, és jött a pofára esés, ugyanis mindössze annyi volt rajta, ahogy bemegyek az áruházba, SEMMI MÁS. A bíró is majdnem megszakadt, de aztán meg mérges is lett, hogy mi a frászt csinálják a cirkuszt, ha nincs is semmilyen videofelvétel, aztán közölte velük, hogy ugye tudják, mi az a hamis tanúzás, és kész, ennyi, természetesen megszüntették az eljárást.)


Ennyit arról, hogy akármi is van, nem szabad rájuk hallgatni, mert hazudnak hetet-havat, az ember meg képes bedőlni is csak mert olyan határozottak tudnak lenni. Na mindegy, azért persze ne lopj, csak mondom a jövőre nézve, hogy ott helyben azonnal semmit se tanácsos aláírni, de mert az ember általában megbánja.

2014. szept. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
most látom, 18 múltál ... oké, akkor az lesz amit leírtam. nem jön a képbe semmi fiatalkorúakkal kapcsolatos egyéb lehetőség.
2014. szept. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ha vette a fáradtságot a bolt, hogy továbbítsa a papírokat akkor egy 30 rongyos bírságra számíthatsz.


A lopás meg lopás, ne igazold magad azzal, hogy "csak" 410 ft. Vagy ha én odamegyek hozzád és elveszem a 410 ft-odat akkor is ilyen elnéző leszel?

2014. szept. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát , a börtönből en sem féltem csak a pénz bíróságtól, lopasnak nem lopás inkább csalásnak mondanám .Persze soha nem hittem volna hogy ilyen helyzetbe kerülök de minden esetre ez jó tanulság volt.
2014. szept. 12. 01:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!