Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A nagy gyakorikerdesek.hu...

A nagy gyakorikerdesek.hu vita következik BGF-KVIK vagy BCE-GTK?

Figyelt kérdés
Tudom, ez egyesek számára nagyon kényes kérdés. Főleg a két rivális intézmény hallgatóinak. Trágárság és közönségesség kerülje a válaszok szövegét! Érvek és ellenérvek csupán. Mit várjunk a diplománktól, ki mire vitte, aki ezekben az intézményekben tanult stb. Hajrá! Köszönöm:)

2014. szept. 9. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
én a kvikre járok kermarkra...hát ahogy gondolod én csalódtam:/
2014. szept. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Nyugodtan fejtsd ki bővebben! Ezt a kérdést azért tettem fel, hogy végre mindenki tiszta képet kaphasson, ne csak a káromkodás menjen:)
2014. szept. 9. 20:51
 3/6 anonim ***** válasza:
A nagy vita eddig nem robbant ki, de nem is hiszem, hogy lesz folytatás.
2014. szept. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én KVIK-es vagyok. Matek magántanáromtól hallottam, hogy a corvinuson (turizmus-vendéglátás szak konkrétan) van olyan, hogy kiadnak egy matekfeladatsort, és ugyanezen példákból tesznek a vizsgába is. Ezzel szemben mi a KVIK-en elmegyünk 200-an matekból vizsgázni és 15-en (!) mennek át kettessel, úgy hogy állítom nagyon sokan széttanulják az agyukat és nem csak lébecolnak. Ilyenkor nagyon bosszant, hogy egyesek "csak főiskola" címmel illetik a BGF-et és fogalmuk sincs arról, hogy mennyivel többet is kell szenvedni itt, mint a "nagy egyetemen" a BCE-en. De mondom, én ezt csak hallottam mástól, nem tudom mennyire igaz.

Ettől függetlenül is az a véleményem, hogy nehezebb a KVIK. Összehasonlítottam már a két intézmény turizmus-vendéglátás szakjainak tanterveit, és sokkal több a matek a KVIK-en, mint a BCE-n, valamint sokkal több a gyakorlat is. Nem csak azért mondom, mert KVIk-es vagyok és egyértelmű, hogy számomra ez a nehéz, ha meg máshová járnék, akkor az lenne a nehéz, hanem egyszerűen tudom azt, hogy nálunk sokkal többet követelnek.

Viszont szerintem lényegtelen az, hogy hol végzed el a szakot. A lényeg a diploma mögötti tudás lesz. Én azért jöttem a KVik-re, mert itt sokkal gyakorlatiasabb a képzés, meg valamiféle érzelmi szálak is fűznek a BGF-hez, de a mai napig nem is tudom ez miért van.

2014. szept. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez kamu, nem adnak ki semmilyen matekfeladatsort, legalábbis a KTK-n nem.
2014. szept. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
34%
Először is a kettő nem véletlenül különböző karon van, teljesen más. Ettől eltekintve, a corvinusra érdemes menni, mert a jobb cégek HR-seinek ki van adva, hogy, azokat az önéletrajzokat, amikben BGF szerepel dobják a kukába, mellesleg a corvinus szinvonalasabb is,de számíts rá,h az évfolyamtársaid már az anyjukban tudták,h a corvinusra akarnak menni és elég nehéz lesz velük felvenni a versenyt. Persze BGF-fel is el lehet helyezkedni kisebb helyeken. biztos lesz munkád,emiatt ne aggodj. A legkevesebb amit tehetsz, bármelyik egyetemet is válaszd végül,h eljársz studium generale közgázra, mivel könnyebb most a 2 éves lemaradást behozni, mint az egyetem alatt még azzal is bajlódni.sok sikert :)
2014. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!