Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azért nem értjük meg a világeg...

Azért nem értjük meg a világegyetemet mert nincs elég érzékszervünk meg agyunk?

Figyelt kérdés
Ez ma jutott eszembe.Sokat gondolkoztam azon hogy hogyan jöhetett létre a világegyetem.Tudom hogy azt mondják hogy az ősrobbanással,de én ebbe nem hiszek.És szerintem azért nem értjük mert nincs elég érzékszervünk.Mert elkezdtem gondolkodni hogy aki vak vagy süket,vagy esetleg mindkettő az szinte semmit nem ért meg ebből a világból.És nem értjük hogyan képesek élni.Pedig nekik ez normális,mert Így születtek(persze élete során is megvakulhatott vagy süketelhetett,de az még rosszabb szerintem).Lehet hogy nekünk is több érzékszerve lenne szükségünk hogy megértsük.DE mivel ezt megszoktuk hogy van szemünk amivel látunk,van fülünk amivel hallunk,és van kezünk amivel tapintunk,így nem tudunk elképzelni ennél több érzékszervet mert ezt szoktuk meg.De lehet hogy egyszer létrejönnek fejlettebb emberek,élőlények akik meg nem fogják érteni hogy hogyan tudtunk mi élni csak ennyi érzékszervvel.És szerintem ezért nem fogjuk fel a végtelen,örök,semmi,határtalan szavakat,mert nincs elég érzékszervünk meg agyunk.Ősemberek el se jutottak idáig hogy ezen gondolkozzanak,mert nem volt elég agyuk.Lehet hogy egyszer olyan okos és fejlett lesz az ember.Hogy röhögne rajtunk ha látná hogy mi ezeket nem értjük.Remélem értitek hogy mire gondolok. :D

2014. szept. 14. 14:05
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem magát azt, hogy hogyan jöhetett létre a világegyetem, senki sem fogja tudni megmagyarázni. Nem tudhatjuk, mert nem vagyunk időutazók. Igen, lehet, hogy az ősrobbanás révén jött létre, lehet, hogy ilyesmiről szó sincs. Ha az ember elgondolkozik a dolgokon, csodákra képes :) Csak ez a baj sok mai emberrel, hogy egyszerűen nem gondolkozik, csak mindent elhisz, amit a szájába rágnak. Az olyan szavakat pedig, mint a semmi, végtelen, örök, azrét nem tudjuk felfogni, mert minden múlandó, az emberi élet, a tárgyak, még a csillagok is.
2014. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden olyan adat, amit az öt érzékszervünkkel gyűjtöttünk eddig, azt támasztja alá, hogy a jelenleg megfigyelhető Világegyetem egy Ősrobbanásból indult ki.


Az viszont tény, hogy amíg eddig eljutottunk nem volt egyszerű. Az emberi elmét és érzékszerveket nem a Világegyetem végső titkainak kifürkészésére találták ki, hanem hogy itt a Földi környezetben hatékonyan túléljen. éppen ezért csodával határos, hogy mégis mennyi mindent tudunk a világról, hogy rájöttünk a Föld nem lapos, hogy nem a világ közepe, hogy a betegségeket nem gonosz szellemek okozzák, és még folytathatnánk. A tudomány az emberi elme csúcsteljesítménye, mert képes volt a saját korlátainkon túl megismerni a világot.

2014. szept. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!