Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Emelhetik a bírságot, ha nem...

Emelhetik a bírságot, ha nem fizetem be időben a büntetést?

Figyelt kérdés
Közterületen való alkoholfogyasztásért büntettek meg 10 ezer forinttal (amit tennék hozzá nem tartottam túl kedves dolognak, mert este 11-kor lementem egy barátomért a házunk melletti buszmegállóba egy sörrel, tehát nem részegen üvöltöztem az utcán), helyben oda is adták a csekket. Be fogom fizetni, vélhetően, a problémák elkerülése végett, de azért szeretném tudni, hogy mi lenne a következménye, ha mégsem tenném. Tipp?

2014. szept. 21. 18:01
 1/1 anonim ***** válasza:

"A kiszabás napjától számítva 30 naptári napon (hétvége, ünnepnap beleszámít) belül van lehetőség a bírság önkéntes befizetésére, ha el akarjuk kerülni a végrehajtási eljárást."

[link]

Ha nem fizeted be határidőre elzárásra ítélnek, napi 5000 Forintos díjon be kell vonulnod az illetékes BV intézetbe. Ha nem jelensz meg ott sem akkor 7000Ft alapköltségért és 400Ft/km díjért elővezetnek. Befizetési határidőn belül lehetőséged van kérelmezni a bírság közmunkára való váltását, 6 óra közmunkával 5000 Forintot dolgozol le.

2014. szept. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!