Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 5. es vagyok és pár 7. es...

5. es vagyok és pár 7. es kötekedik és ütögetnek már párszor össze vereketünk de valamivel erössebbek valaki valami Jo tanácsot? Hogy hogyan védjem meg magam vagy hova üssek

Figyelt kérdés
Elöre is köszönöm

2014. szept. 22. 19:14
 1/3 anonim ***** válasza:

AZ első szabály az, hogy ki kell kerülni a verekedést.

Azért, mert megsérülhetsz, agyon is üthetnek, vagy fordítva. Ha van egy pár barátod akkor inkább járkál velük és ne egyedül, mert úgy célpont vagy.

Viszont van amikor nem lehet kikerülni a verekedést. Ha sarokba szorítanak, elállják az utadat vagy támadó mozdulatot tesznek feléd. Fontos a határozott fellépés. Ha hirtelen megleped őket az rosszul fogja őket érinteni. ötödikes gyerekként, vagyis 11-12 évesként nem könnyű dolog megverni egy 13-14 évest. Jóval érettebbek nálad, magasabbak, sokkal fejlettebb az izomzatuk. Én azt tanácsolnám neked, hogy vagy többen lépjetek fel ellenük vagy hagyd a fenébe. Viszont ha minden kötél szakad akkor ne hagyd magad bántani.


Ütni gyomorszájra, lengőbordára, orra, állcsúcsra, esetleg szemre vagy fültőre érdemes. Az utolsó kettővel vigyázz, mert komoly sérülést lehet vele okozni! Rúgni sem árt. Ezzel távol tarthatod őket. Talppal rúgj mert így a leggyorsabb. Te rúghatsz sípcsonttal, lábfejjel is. A fejrúgásokat, felsőtestre mért rúgásokat hanyagolni kellene, mert 0 harci képzettséggel 11 évesen csak hadonászás lesz belőle. Rúgni térdre a leghatásosabb, de ha teli talppal rásózol a térdére akkor eltörhet. Talppal még combbelsőre érdemes rúgni, de oda mehet sípcsonttal lábfejjel. Esetleg még talppal megpróbálhatsz gyomorra menni. Ütni például nem csak ököllel, hanem könyökkel is lehet. Fontos, hogy az ütésekbe picit vidd bele a testsúlyod. Az álladat le kell hajtani, hogy ne tudjanak állba vágni. A kezed mindig legyen fent, mint a bokszolóknak. Földharcot kerüld, mert mivel nagyobbak és többen vannak rossz vége lenne. Egyébként ha nagyon megakarod verni őket én egyenként kapnám el őket. Ha magasabb, hosszú keze van, akkor közelebb kell férkőzni, méghozzá a bordáihoz. Ezt úgy teheted meg, hogy erős egyenesekkel bombázod, miközben agresszívan mész közel. De gyors legyél nagyon gyorsan oda kell toppannod. Ott ha közel vagy csak kapálózni fog a hosszú kezei miatt és te meg szépen felütésekkel, horgokkal szétgépeled a bordáit és a gyomrát. Ha gáncsolni akarnak gyűrd le magadról és a könyökénél hátrafeszítheted a karját. Ez akkor is jó, ha üt, te meg elkapod a kezét. És valami alapállást fel kell venni a bunyóhoz. Kicsit féloldalasan helyezkedj el. AZ erősebbik kezed hátul, a gyengébbik elől, de mindkettő az álladhoz húzva. A gyengébbik lábad teszed előre, a másikat pedig hátrébb. A lábfejed állás derékszöget alkot. Kb. 30-35 cm-es terpeszben kell lennie a két lábnak. Ettől se szűkebb se szélesebb ne legyen. A másik ami fontos az az elmozgás. Soha ne állj egy helyben. El kell lépni, néha picit legörnyedni. Sőt az alap testtartás is kissé görnyedt. Ha jobbra lépsz akkor jobb lábba kell lépni, ha balra akkor ballal. Így a legstabilabb.


Végül csak azt tudom mondani, ha lehet kerüld a verekedést. Kitartás!

2014. szept. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 hidra12 ***** válasza:

Bizonyára fiú vagy ha épen ál akkor rugd meg a térdét

Valószinű töben vanak az irásodbol.

Akkor üsd ahol éred. De lehetöleg sies tökön rugni vagy gyomorszájba térdelni kézel meg probálj szemébe kapni ha igazán komoly ne üsd nagyon nyakon mert megroncsolhati a légcsövét a hasánál a legvékonyab a bőr oda jó ha űtsz de ha lehet verd a szája alá.

Több ellen meg az ösztönök átveszik a helyét és nagyob erővel támadsz

Ha éheseb vagy akkor agreszivab vagy kutatok szerint.

Sok sikert de hagyd hogy ő űssenek ellőb hogy jogos őnvédelem legyen. Ha megfutamodsz ak jobban fognak jönni. Vagy levadászhatod egyesével őket a szünetbe.

Sok sikert

2014. szept. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de én már pár éve edzek és nem is valami erösek csak az eggyik elég magas :/ De a másik akat meg tudom verni mert sokszor verekedtunk meg vannak akik védjenek ja nekem jönnek akkor jön az egész 6-as fiu meg még pár osztály társam. 1. kommentelö köszönöm hogy ennyire részletesen le irtad
2014. szept. 24. 19:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!