Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért pontozzátok le azokat,...

Miért pontozzátok le azokat, akik meg merik említeni, ha valakinek rossz a helyesírása?

Figyelt kérdés
Az interneten az általatok írt szöveg az egyetlen dolog, ami képet fest rólatok. Igénytelen módon írni igénytelenséget sejtet. A neten igénytelenül írni pontosan ugyanaz, mintha az utcára mocskos, szakadt, rongyos ruhában mennétek ki.
2014. szept. 22. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért nem egészen. A ruházatot a körülmények adják. Nyaktól felfelé viszont tényleg csak rajtunk múlik.
2014. szept. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én igazából megpróbálok odafigyelni a helyesírásomra, sajnos néha mégis előfordul, hogy benézek egy két szót, esetleg tök hülyén mondatok meg fogalamok :D Viszont amikor debil eleve a kérdés, és ez mellett tele van "ijen" és ehhez hasonló szemet szúró hibákkal, akkor nem tudom megállni, hogy ne kössek bele! Ezt nem lehet a "telóról vok fenn oszt tső" kijelentéssel megmagyarázni, szerintem.
2014. szept. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Engem valahol nem zavar, ki hogyan ír. Ha beszélsz egy iskolázatlan egyénnel, aki rosszul használja a ragokat, a névelőket, a szórendet, akkor őt is kijavítod?
2014. szept. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem érted! Azoknál a kérdéseknél szokott csak zavarni, ahol egy teljesen bugyuta dolgot ír ki, mert csak unatkozik, és még trollkodni sem tud! Az ha egy fiatal lány valami lelki baját osztja meg, vagy egy problémákkal küzdő ember kér segítséget az felett átsiklok (észreveszem, mindenki észreveszi aki kicsit is figyel a saját írására is) de egyszerűen ott a segítőkészség elvonja a figyelmem a kioktatásról.

Jóformán, úgy határoznám meg, hogy én így trollkodok, hogy elterelem a témát a kérdező bugyutaságáról, és rávilágítok a hiányosságaira...

2014. szept. 23. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2xSü ***** válasza:

> Ha beszélsz egy iskolázatlan egyénnel, aki rosszul használja a ragokat, a névelőket, a szórendet, akkor őt is kijavítod?


Nem. Illetve adott helyzetben fel lehet rá hívni a figyelmet. Vannak helyzetek, mikor szükséges, hogy a beszélő az irodalmi nyelvet beszélje.


Viszont van egy fontos különbség a beszéd és az írás között. A beszéd ösztönös cselekvés, az írás viszont erősen tudatos és tanult tett. Egyrészt tanulás, szorgalom kérdése, másrészt figyelem, tisztelet kérdése. Ha te – főleg ha kérdezel, azaz mástól vársz segítséget – nem fordítasz annyi figyelmet, hogy a kérdésed érthető, és helyesírási szarvashibáktól mentes legyen, akkor az összes olyan embernek nehezíted meg az olvasást, akik a te problémáddal, a te kérdéseddel foglalkoznak.Illendő lenne tehát, ha legalább a helyesírás-ellenőrző által pirosan aláhúzott szavakat megnézed. Oké, pár hiba belefér, de néhány kérdésnél „téleg kirtikán alúli a hej es irás”.

2014. szept. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Aki annyi energiát nem szán a kérdésére, hogy 2 mondatot helyesen leírjon, az mit vár?

Örüljön, ha a kijavítás mellett még válaszolnak is neki.

2014. szept. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!