Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Törtek értelmezése / modellek?...

Törtek értelmezése / modellek? Mi ez?

Figyelt kérdés

A helyzet: Egy 8. osztályos ismerősöm megkért, hogy segítsek a matematika házi feladatában, és a következő feladatot tárta elém: "Értelmezd a 4/3 ill. 3/4 törtet, adj modelleket."


Lehet velem van a baj, de én értelmezni sem tudom a feladatot.. mit értelmezzek azon, hogy 4/3? Miféle modelleket kéne megadni? Lehet nekem maradt ki valami annak idején, de nincs semmi olyan egy egyszerű törtben, amit "értelmezni" lehetne, nemhogy "modelleket" megadni. Sajna az ismerősöm nem volt iskolában (betegség), így ő sem tud mit kezdeni a feladattal. Valaki?


2014. szept. 29. 17:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Én se tudom értelmezni, de logika alapján:

3/4 - felrajzolsz egy kört, beszínezel rajta 3 részt, és leírod, hogy az egész 4, ebből 3 rész lett beszínezve, ezért 3/4


4/3 meg ugyanígy, csak azt előbb 1 egész 1/3-ra leegyszerűsíted, vagyis felrajzolsz 1 teljes kört, meg egy 3 részre vágott körből 1 részt besatírozol.

2014. szept. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Vagy tépd szét a füzetet 4 felé, és adj vissza 3-at a gazdájának, hogy tessék, itt van a füzetet 3/4-e örülj :D
2014. szept. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!