Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bajonet vagy Karambit?

Yasacu kérdése:

Bajonet vagy Karambit?

Figyelt kérdés
Összegyüjtöttem elég pénzt rájuk de nem tudom melyiket vegyem megönvédelmi fegyvernek :)

2014. szept. 30. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Önvédelemre egyiket sem mert:


Ezek nem önvédelmi hanem támadófegyverek. (bár tény hogy a karabitnak vannak kifejezetten önvédelemre szánt változatai, de ez elsődlegesen egy támadásra szánt fegyver amit a 13-14 században az indonéz szigetvilágon alkalmaztak)


A bajonett pedig elsődlegesen arra van hogy a fegyver csőtorkolatára felhelyezve harcoljanak vele, így ez teljesen nonszensz önvédelemre.


Mind a kettőnél igen sok idő mire megtanulod harcra úgy használni hogy hatékony legyen.


Ha rám hallgatsz akkor gázspray. Kicsi, könnyű, olcsó, jól rejthető, amit normálisan a boltban veszel azt viselheted (bár nem tudom hány éves vagy) és nem igényel képzettséget a használata.



Ha pedig már mindenféleképpen a kettő közül kell választani akkor karambit, abból is egy recézett élű verzió. A recézett élűnek az az előnye hogy inkább szakít mint vág, így a támadónak nem okozol olyan súlyos sérülést, viszont mivel nem tiszta vágást ejtesz hanem "szakít" így fájdalmasabb is.


Illetve a karambitnak vagy egy remek tulajdonsága ami miatt az indonéz harcosok kedvenc fegyvere volt. Mégpedig az hogy ha jól használod akkor szinte nem is látszik a kezedben harc közben. Ez igen komoly pszichológiai sokk tud lenni a támadónak hogy vérzik a karja, de nem tudja hogy mitől. Illetve lehet használni koganak, kubotannak és kitűnően lehet vele ízületfeszítéseket végrehajtani. De mint mondtam, ezek olyan dolgok amiket több évbe kerül elsajátítani. Ha csak úgy hadonászol a támadó előtt valami bökővel akkor azzal inkább még jobban elönti az adrenalin és még agresszívabb lesz a fellépése.

2014. okt. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 homo ludensz ***** válasza:
Mostanában újítottam fel egy talált bajonetet,igazából arra sem emlékszem hogy hogy került ide. Nem nevezném önvédelmi eszköznek mert egy embert simán keresztül lehetne szúrni vele. A harcászatban van olyan kifejezés hogy közelharc,nos ott feltűzve a lőfegyver csövére igen hatásos fegyverként használható és abban a szituációban lehet hogy illik rá az önvédelmi kifejezés. A polgári életben azonban más kategóriákban gondolkodunk.
2014. okt. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi Srácok, A Karambit vonz engem jobban mer megakarom tanulni a használatát, 16 éves vagyok a Bajonett meg ténleg túll veszélyes
2014. okt. 1. 19:04
 4/4 anonim ***** válasza:
jól tetted a bajonett túl nagy is meg nehéz elrejteni a karambit meg tökéletes fegyver a föld egyik leghalálosabb kése
2014. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!