Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Újra és újra megjelenő penész...

Kokusai kérdése:

Újra és újra megjelenő penész a virágföld tetején?

Figyelt kérdés
Vettünk egy tök szép cserepes virágot, és amig távol voltam a párom túlöntözte szerintem és penész jelent meg a virágföld tetején. A múlt héten átültettem, új föld, új cserép, amennyira csak tudtam leszedtem a régi földet a györekekröl és belemártottam forró vizbe. Eddig minden ok volt, nem is locsoltam azóta és most megint penészes a virágföld teteje... a virágnak nincs szemmel látható baja, csak nagyon csúnya a föld, meg gondolom nem is egészséges... mit csináljak? vegyek gombaölő szert? Sztem az drágább mint maga a virág volt (kb 1OOO ft). Azt is olvastam a neten h egy csepp domestost kevernek vizbe és azzal fertötlenitik a virágot? A hátam közepére sem kivánok még egy virágátültetést, de kidobni sem akarom a virágot.. (Dohányzunk a szobában, ez is gond lehet? Az ablak viszont majd mindig nyitva van...)

2014. okt. 2. 13:49
 1/1 anonim válasza:
Hol vetted a földet? Kertésztben, faiskolában vagy multiban? Szerintem ha ilyen nagyon sötét, majdnem fekete aföld és vizes, akkor az könnyen be fog penészesedni. Ha vizes/nehéz a virágföld a zsákban, akkor meg sem veszem, mert már a zsákban penészesedhet :/
2014. okt. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!