Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha jófogáson rendelek valamit...

Ha jófogáson rendelek valamit és mégsem kell akkor vissza lehet vonni?

Figyelt kérdés
rendeltem egy vidikártyát de nem jó fogata van de még ma rendeltem így vissza vonhatom?

2014. okt. 2. 21:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Kettő megjegyzésem lenne. Kezdjük a fontosabbal:


IGEN!


Webáruházból rendelt termék vásárlásától nyolc napon belül, minden indoklás nélkül el lehet állni. Nagyon fontos itt a webáruház. Tehát akár vissza is lehet küldeni a már kiszállított árut. (A visszaszállítás költsége a vevőt terheli). Ha webáruházon keresztül rendel valaki, de a boltban veszi át, akkor nem élhet a nyolcnapos szabállyal.


A másik dolog: a jófogás nem webáruház, de még csak nem is aukciós oldal. Megjegyzem aukciós oldalakon nem lehet licitet visszavonni, a megnyert terméket ki kell fizetni.


Az a bibi a válasszal, hogy a jófogás, mint ahogyan az olx is apróhirdetéseket közöl csak. Nincs kapcsolata sem eladóval, sem vevővel. Eladó sokféle lehet.


Az eladók zöme magánszemély, de profik is vannak. Az eladóval kell megbeszélned. Mivel nem kosárba tetted a terméket, nem licitálsz rá, hanem csak egy form kitöltésével írtál az eladónak, így nem tudom a nyolc napra hivatkozhatsz-e vagy sem.

2014. okt. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!