Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy orchideám, ami elperge...

Van egy orchideám, ami elpergette a virágait, a levelei viszont gyönyörűek és újakat is hoz. Nincs valakinek ötlete, mi lehet a baj? Hogyan hozhatna újra virágokat?

Figyelt kérdés

2014. okt. 6. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
2 orchideam van.Gyönyörüek voltak,mikor kaptam öket.Aztan se virag,se Level-minden elsargult.Kivettem öket,es levagtam mindent-a gyökereket-sarga leveleket-a szarakat,amin a viragok voltak-es visszatettem abba a földbe amiben voltak.Hetente 1 szet beteszem öket a mosogatoba,tele engedem langyos vizzel,hagyom,hogy jol megszivja magat,majd kihuzom a dugot,es varok kb.10percet.Par het mulva uj gyökereket hajtott,gyönyörü leveleket,es mar hozza a viragot is.Az ablakba a reggeli nap süt csak be,ezt is szereti.Nalam bevalt ez az öntözes.
2014. okt. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az öntözéses technikát ki fogom próbálni és a szárakat,amin a virágok voltak,le fogom vágni,viszont a levelei gyönyörűek és mindig hoz újakat,sajnálnám leszedni őket.Köszi az ötleteket!
2014. okt. 8. 10:00
 3/4 anonim válasza:
Ne türelmetlenkedj, ha használsz orchideáknak való tápot, akkor fog virágot hozni. Áztatni kell őket hetente tápos vízben, és megindul a virágszár növekedés.
2014. okt. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tippeket!
2014. okt. 23. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!