Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom megszólaltatni a...

Nem tudom megszólaltatni a vadászkürtöt, miért?

Figyelt kérdés

Egy óriási problémám van, az élettársam születésnapjára vettem egy vadászkürtöt, haza hoztam gondoltam bele fújok kettőt hadd lássam mivel van dolgom, de én hiába nyomogattam fújtam semmi.Nem jártam zene iskolába, semmi elképzelésem, hogy ez hogyan működik, valaki aki ért hozzá, segítene?- azért nem szeretnék egy rossz kürtöt adni születésnapjára, aki a 18.kerületben lakik, vagy valahol itt pesten, megtudná nézni nekem? nagy segítség lenne. Köszönöm

Szilvia


2014. okt. 7. 21:51
 1/3 Angelo84 ***** válasza:

ha minden igaz, akkor az ilyen hangszereket nem csak simán fújni kell, mintha lufit fújnál.

úgy kell csinálni, hogy az ajkaidat összeérinted, és úgy fújod ki a levegőt, hogy az ajkaid berezegjenek, mintha kipréselnéd a levegőt az összezárt ajkadon. nyilván az összezárás alatt összeérintést értek, mert ha azon vagy, hogy összezárod, akkor levegő nem fog kijönni rajta...szóval csak összeérinted az ajkaidat és préseled a levegőt.


sok sikert, menni fog

2014. okt. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Angelo84 ***** válasza:
ja és ilyen jellegzetes - talán - vékony berregéshez hasonló hangot kell produkáljon a levegőpréselés.
2014. okt. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia! Ha tényleg érdekel írj privátban,esetleg tudok segíteni,10 éve kürtölök
2014. okt. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!