Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Azok, akik megjárták az...

Azok, akik megjárták az USA-t, legalább több hetet voltak ott, és nem csak egy-két helyen (vagy csak ismert nagyvárosokban)! Ti nem éreztétek ezt/mit éreztetek, amikor hazajöttetek?

Figyelt kérdés

Nekem szörnyű volt. Három hetet töltöttem kint, beutaztuk a fontosabb helyeket, városok, nemzeti parkok... Nagyon sokat (túl sokat) láttam.

Los Angeles volt az utolsó állomás, már akkor is rettenetesen bőghetnékem volt, amikor utolsó este lefeküdtünk aludni (másnap hajnalban indultunk). Egész nap szépen bírtam, New Yorkba menet még összeszorítottam a szám és tűrtem, aztán amikor a New Yorkból indult járat leszállt Bécsben, tényleg elsírtam magam. Végig sírhatnékom volt a kocsiban is, ahogy visszajöttünk Magyarországra, csak néztem a tájat és arra gondoltam, bár visszamehetnék. Hiányoztak az óriási hegyek az út mellett, a kihalt táj, a kaktuszok... hiányoztak a rendszámtáblára írt államok... az óriási terepjárók... Két hétig rendszeresen rosszul lettem a hiánytól (tudom, hogy ez nagyon beteges), és még most is bekönnyezek néha, ha visszagondolok rá (augusztus elején jöttünk haza).

Erről beszéltem pszichológussal is, ő teljesen megértette, bár sosem élte át. Arra lennék kíváncsi, más is járt így, vagy csak én vagyok ilyen?

(nekem ugyanis elég nagy álmaim vannak, és ezek megvalósítása Magyarországon lehetetlen, és többek között erre is rájöttem kint, hogy milyen kicsik vagyunk és mennyire nincs esélyem akkor sem, ha felnőttként kiköltözöm. Nagyon sok helyen voltam, Afrika, majdnem egész Európa, de soha, egyetlen hely sem érintett meg annyira, mint az USA.)



2014. okt. 12. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. okt. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha komoly a kérdés, akkor komolyan válaszolok:


nem, én nem reagáltam így. Vagyis valószínűleg valamelyest mindenki így érez, de nem vált ki ilyen reakciót a többségből.


Tény, az USA egy teljesen más világ, onnan Magyarországra visszajönni meglehetősen furcsa. De azért az nem igaz, hogy itt nem lehet élni, vannak ennél ezerszer rosszabb helyek a világon. Gondolj bele, van aki úgy kel fel reggel, hogy nem tudja, túléli-e a napot. Ez az egyik véglet, a másik pedig a fejlett országok, az USA például. Egyébként turistaként nem olyan ez az egész, mint valójában, ott is vannak mindennapi problémák, csak nyilván inkább a pozitívumokkal foglalkozol, ha már ott vagy.


Próbálj meg túllépni ezen, neked a jövőd (egyelőre) Magyarországon van, nem tudom hány éves vagy, de a jövőben még szerintem bárhol élhetsz, akár amerikában is.:)

2014. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kettes. :)

Igen, komoly kérdés, bár kicsit hülyén fogalmaztam meg. Természetesen tudom, hogy nyilván ott is vannak dolgok, csak olyan könnyen átálltam (mind rendes, mind átvitt értelemben), és visszaállni még mindig nem sikerült rendesen. Néha azon kapom magam, azt keresem a rendszámon, melyik államból való a kocsi. Ilyenkor nagyon elszégyellem magam, hihetetlen, hogy ennyire nem tudok elszakadni.

15 vagyok, egyszóval a jövő még előttem áll, de nem Magyarországon képzelem el. Persze fogalmam sincs, hogy fog alakulni, amerikai barátnőm inkább Kanadába zavarna, ha már muszáj odamennem valahova (ő meg Amerikát nem szereti), de ott egyrészt nem voltam, másrészt itt is ragadhatok. Nem tudom. Csak az USA annyira megérintett...

2014. okt. 13. 20:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Los Angeles a legjobb, nem ?
2014. okt. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én mindent imádtam, de városok közül (NEKEM) Los Angeles a legjobb, igen. :)
2014. okt. 13. 20:52
 6/7 anonim válasza:

Én átérzem amit érzel, jártam sok helyen az USA-ban, Detroitban töltöttem 2 hónapot, New Yorkban 1 évet, Los Angelesben 2 hetet, San Franciscoban 1-et, tényleg varázslatos világ, valahogy sokkal pozitívabb a mindennapi élet, ahogy szólnak hozzád a vadidegen emberek. Van hangulata:)


15 évesen viszont tényleg előtted az élet, ha akarsz, 18 évesen ki is költözhetsz, pláne ha kinti barátnőd van.

2014. okt. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves Kerdezo,


Egyreszt teljesen megertelek. Ameirika gyonyoru kontinens, beutazni betudnam meg vagy 100x :)Nemzeti parkok, 66/os ut, stb.


Masreszt viszont: Osszefoglalva Amerikaban sokkal rosszabb az atlageletszinvonal, mint Europanban (EUROPABAN, NEM MAGYARORSZAGON!). Anyagiakat tekintve a legkizsakmanyolobb oszag (iszonyat magas adok), egy atlag amerikai csaladnak 10.000 dollaros tartozasa van a bank fele, mig egy atlag europainak ha nem is sok megtakaritasa van, de vmennyi azert van.....Az eves szabadsagrol inkabb nem is beszelek (evente cca. 10 nap, mig nalunk kb 25.)


Los Angelesrol irnek meg, mert irtad h az tetszett meg legjobban. En is igyekeztem mindenhol a szepet felfedezni amerikaban, de Los Angelesben Hollywoodon es Beverly Hills en kivul, csak a gettot veltem felfedezni...


A Lenyeg h ott se jobb, hidd el. Nem kell az USA/t Magyarorszaghoz hasonlitani, hiszen Europa meretu orszagrol van szo. Gyonyoru helyekett itt is boven talalsz pl. Eszak Europa, Francia Riviera, Skocia, vagy pl a Gorog szigetvilag. Ezek csak a kedvenceim, van ezeken kivul rengeteg.


Vegezetul meg annyit irnek, h ha terveid vannak Amerikaban, akkor az elso adodo alkalommal utazz ki par honapra diakmunkara, es sokkal tobb tapasztalattal fogsz hazaterni mint egy nyaralas utan.


Diohejban ennyit tudtam :D

2014. okt. 16. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!